Spotkanie konsultacyjne jest adresowane do mieszkańców gmin powiatów głubczyckiego, prudnickiego, raciborskiego, gminy Racibórz, Głogówek, Głubczyce, Baborów, Pietrowice Wielkie.
Brutalny napad nieopodal Rybnika, poszukiwania uprowadzonej kobiety oraz sprawców, utarczki burmistrza Raciborza z radnymi o podatki, a także proboszcz, którego nie mogą nachwalić się parafianie - to tylko część tematów artykułów, które ukazały się w „Nowinach Raciborskich” w maju 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.
Czasopismo samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking dochodów samorządów za 2019 rok. Sprawdziliśmy, jak wypadły gminy powiatu raciborskiego na tle sąsiadów.
Zabójcy gospodarza Wyciska ze Studziennej chcieli wyłgać się od kary, na hałdzie w Radlinie doszło do tragicznego w skutkach wybuchu, a na weselu w Rudniku przyszło do zwady o... „Mazurka Dąbrowskiego” – między innymi o tym pisały Nowiny równo sto lat temu.
Historie miłosne z okolic Gorzyc oraz Raciborza, tragiczny wypadek przy pracy szklarza, wpadka bandyty ze Studziennej i wielki skok na kasę w Rudach – to tylko część spraw, które równo sto lat temu opisała na swoich łamach redakcja ówczesnych „Nowin Raciborskich”. Zachęcamy do podróży w czasie do Raciborza i okolic wiosną 1920 r.
Władze Raciborza, wiceminister Janusz Kowalski, prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, samorządowcy i dziennikarze, którzy 9 marca uczestniczyli w spotkaniu w Urzędzie Miasta Racibórz, zostaną objęci kwarantanną.
Briefing prasowy Ministra Środowiska Michała Wosia oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusza Kowalskiego z udziałem Prezesa PKP PLK S.A Ireneusza Merchel i śląskich samorządowców. Sala kolumnowa Urzędu Miasta w Raciborzu. Tematem briefingu jest przywrócenie ruchu kolejowego na trasie Racibórz- Głubczyce – Racławice Śląskie.
Rocznica śmierci „śląskiego Mickiewicza”, wejście wojsk włoskich do Raciborza, tragiczne skutki zabawy nabitą bronią w Marklowicach i konflikt polsko-niemiecki w Wodzisławiu Śląskim o podłożu... matrymonialnym – to tylko część spraw, o których równo sto lat temu pisała redakcja ówczesnych „Nowin Raciborskich”.
Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też jakie mają postanowienia na Nowy Rok. Odpowiada najlepszy lodziarz w Polsce Tomasz Szypuła.
Jaką hańbą okryły się dziewczyny z Jankowic? Co trafiało na stoły raciborzan, a czym zajadali się mieszkańcy Berlina? Jaki był przebieg makabrycznego wypadku kolejowego w Studziennej, w którym zginęło dwóch wojnowiczan? Dlaczego życie mieszkańców Gołkowic stało się udręką? O tym wszystkim przeczytać można w Nowinach sprzed stu lat.
Co papież miał do przekazania Leninowi, okoliczności tragicznego wypadku w Baborowie, masowe aresztowania Polaków w powiecie rybnickim, muzułmanie w służbie Rzeczpospolitej, zachłanność Czechów, powrót zamordowanego żołnierza i nauka na Wielki Post – to tylko część tematów, które poruszyła redakcja „Nowin Raciborskich” równo sto lat temu.
Naczelnik wydziału rozwoju w Urzędzie Miasta Racibórz oraz kandydat na burmistrza Baborowa podsumowuje miniony rok
Naczelnik wydziału rozwoju w raciborskim magistracie przegrała choć nieznacznie (o nieco ponad 90 głosów) w II turze wybory na burmistrza Baborowa. - Z rywalem szliśmy łeb w łeb, zabrakło niewiele - oceniła w wyborczą noc Anna Kobierska - Mróz.
Anna Kobierska-Mróz kierująca wydziałem rozwoju w raciborskim magistracie przeszła do drugiej tury wyborów na burmistrza Baborowa.
Wydział rozwoju w magistracie, opuszczony w tej kadencji przez jego długoletniego szefa Rafała Jasińskiego (podjął pracę w zarządzie SM Nowoczesna), znów może zostać bez naczelnika. Kierująca nim Anna Kobierska-Mróz kandyduje na burmistrza Baborowa.
Za nami weekendowe potyczki w niższych ligach na opolszczyźnie. Przedstawiamy wyniki drużyn z naszego regionu. Falstart zanotowały ekipy z Kietrza, Większyc oraz Kędzierzyna-Koźla.