W Urzędzie Gminy w Pietrowicach Wielkich odbyło się kolejne spotkanie robocze poświęcone utworzeniu mapy tras rowerowych, mających na celu połączenie sześciu gmin zarówno z powiatu raciborskiego, jak i z terenów województwa opolskiego. Samorządowcy z regionu zaangażowani są w tworzenie spójnej sieci tras, które nie tylko zwiększą...
Tangiem polsko-argentyńskie małżeństwo rozpoczęło galę "Trzy Rubiny – Trzy Gminy", wydarzenie zorganizowane przez: Baborów, Branice i Kietrz dla uhonorowania mieszkańców. Kogo wyróżniono?
Studenci PWSZ kierunku wychowanie fizyczne zawitali w Branicach, aby wziąć udział, jak co roku w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Studenci wspomagali piłkarki masażem sportowym (tzw. masażem turniejowym).
OZPN podał terminarz wszystkich grup A klasy. Przedstawiamy zestawienie w grupie VI.
W 21 kolejce opolskiej klasy okręgowej rozegrano spotkanie derbowe pomiędzy Orłem Branice i Włókniarzem Kietrz.
Studenci III roku Odnowy Biologicznej, jak co roku rozpoczęli zmagania w masażu sportowym na różnorakich zawodach sportowych. Przez 3 miesiące będą wspierać zawodników, sportowców, biegaczy wykonując masaż sportowy przed i po starcie. Swoje zmagania rozpoczęli 10 marca na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Branicach.
Studenci kierunku wychowanie fizyczne zawitali w Branicach, aby wziąć udział, jak co roku w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Studenci wspomagali piłkarki masażem sportowym (tzw. masażem turniejowym).
Studenci kierunku Odnowa Biologiczna PWSZ zawitali w Branicach na Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt.
W Wielkim Tygodniu w siedemnastu kościołach na terenie diecezji opolskiej będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi w godzinach wieczornych lub nocnych. W Raciborzu można z niej skorzystać w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielką Środę (23 marca) w godz. 19.30-24.00.
Zaledwie 34 kilometry od Raciborza, w gminie Branice, leży miejscowość o wdzięcznej nazwie Wódka. I choć kojarzy się wszystkim dość jednoznacznie, wieś wzięła podobno swą nazwę od małej wody, płynącej przez dębowy lasek, a nie alkoholu. Postanowiliśmy sprawdzić jak się w Wódce żyje.