Numer: 3 (511)
Data wydania: 16.01.02
- W drodze pierwszego publicznego przetargu na wysokość miesięcznego czynszu władze miasta Raciborza zamierzają wynająć wolne lokale użytkowe przy ul.: Londzina 10/2a (powierzchnia 85,17 m kw., centralne ogrzewanie, lokal do remontu, cena wywoławcza 865 zł), Londzina 22/1a (powierzchnia 87,51 m kw., centralne ogrzewanie, lokal do odnowienia, cena wywoławcza 890 zł), Londzina 14/1 (powierzchnia 74,05 m kw., brak ogrzewania, lokal do remontu i adaptacji), Staszica 6/12 (powierzchnia 22,82 m kw., brak ogrzewania, cena wywoławcza 233 zł), Mariańska 3/1b (powierzchnia 37,8 m kw., brak ogrzewania, lokal do remontu).
- W drodze pierwszego przetargu na wysokość miesięcznego czynszu władze miasta chcą wynająć wolny lokal użytkowy przy ul. Karola 9/1a o powierzchni 21,6 m kw. Lokal jest przeznaczony do remontu i nie ma ogrzewania. Cena wywoławcza wynosi 135 zł.
- W drodze bezprzetargowej można wynająć miejskie lokale użytkowe położone przy ul.: Kozielskiej 92/1 (powierzchnia 58 m kw., ogrzewanie piecowe, lokal do remontu) i Opawskiej 27a/1 (powierzchnia 45 m kw., brak ogrzewania, lokal do remontu).
- W drodze przetargu na wysokość miesięcznego czynszu władze miasta Raciborza chcą wynająć wolne mieszkanie przy ul. Solnej 6/4. Dwa przetargi na jego sprzedaż nie wyłoniły nabywców.
- Zarząd miasta ogłosił konkurs, który ma wyłonić inkasenta opłaty targowej na pl. Dominikańskim. Miesięcznie może to być nawet 90 tys. zł. Oferty można składać do końca stycznia. Mogą to uczynić firmy z Raciborza lub organizacje pozarządowe np. kluby sportowe, ale tylko te posiadające osobowość prawną.
- Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na zagospodarowanie szaletu miejskiego przy ul. Polnej. Powierzchnia lokalu wynosi 80 m kw., wyposażony jest we wszystkie niezbędne instalacje oraz sieć ciepłowniczą. Dotychczasowa funkcja ma być zachowania jedynie w minimalnym zakresie.
- Rada Miasta Raciborza przyjęła uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Racibórz oraz w sprawie ustalenia zasad polityki czynszowej. Podjęcie uchwał było konieczne w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie przepisów kodeksu cywilnego. Ograniczyła ona m.in. możliwość podwyższania czynszów za najem mieszkań.
- Zmieniły się zasady otrzymywania dodatków mieszkaniowych. Nie ma teraz możliwości pokrycia przez gminę 100 proc. czynszu. Zgodnie z nowymi przepisami przynajmniej 30 proc. płaci uprawniony do dodatku. Poszerzył się też krąg osób mogących się starać o dopłaty do czynszu.- Przypominamy, że do 20 stycznia małe i średnie podmioty gospodarcze powinny zadeklarować pisemnie formą opodatkowania, z jakiej chcą skorzystać przy prowadzeniu działalności w 2002 r. Ryczałtowcy przechodzący na księgę przychodów i rozchodów muszą zrzec się ryczałtu. Urząd Skarbowy przypomina również, że od 1 stycznia obowiązują nowe numery kont, na której można wpłacać podatki.