Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (728) Data wydania: 28.03.06

3 po trzy

Ruszamy z kolejnym konkursem adresowanym tym razem do uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Pytamy ich o różne rzeczy, a najciekawsza wypowiedź (wskażą ją czytelnicy SMS-em) premiuje uczestnika do finału. Dla trzech najlepszych w konkursie księgarnia Sowa z Raciborza ufunduje talony po 200 zł każdy, na podręczniki szkolne.
Paulina Burdzik z SP Pawłów
Interesuję się malarstwem. Zajęłam I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja Kartka Świąteczna”. Lubię uczyć się języków obcych. Jestem laureatką ogólnopolskiego konkursu z jęz. niemieckiego „Test Oxford Plus”, gdzie zdobyłam maksymalną liczbę punktów.
 
Bartłomiej Cycoń z SP Pawłów
Chciałbym zostać elektrykiem. Sam potrafię zrobić radio. Lubię grać w szachy. Zająłem m.in. I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Szukamy przyszłych mistrzów w kat. 8-latków”. Jestem laureatem ogólnopolskiego konkursu z jęz. niemieckiego „Test Oxford Plus”.
 
Emilka Strzeduła z SP Pawłów
Lubię jeździć na rowerze. Startuję w zawodach. Dwa razy zdobyłam I miejsce w Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Pietrowice Wielkie. Chciałabym należeć do kolarskiego UKS „7”, ale na razie mam na to za mało lat. Interesuję się przyrodą. Chciałabym zostać weterynarzem i mieć własnego konia.
 
Marek Walkowicz z SP Budziska
Moje największe sukcesy to wyróżnienie na świadectwie, II miejsce w szkolnym turnieju szachowym, III miejsce w gminnym turnieju szachowym i I miejsce z czytelnictwa w II klasie. Najbardziej lubię matematykę i angielski. W wolnym czasie gram w szachy albo wychodzę na dwór. Interesuję się historią, zbieram też kamienie.
 
Justyna Kowol z SP Budziska
Zajęłam III miejsce w konkursie ortograficznym i I miejsce w tenisie stołowym. Lubię się uczyć angielskiego i matematyki. Kiedy mam czas oglądam filmy przyrodnicze i historyczne albo bawię się z moim bratem, rysujemy czasem własne plansze z grami. Lubię czytać książki Juliana Tuwima a także o historii i zwierzętach.
 
Wojtek Broża z SP Budziska
Trzy razy byłem mistrzem szkoły w szachach, w tamtym roku byłem mistrzem gminy, mam też II miejsce w czytelnictwie. Lubię się uczyć matematyki a po szkole grać w piłkę. Kiedyś zbierałem kamienie. Jak dorosnę chciałbym być informatykiem albo piłkarzem FC Barcelony. Jestem ich kibicem, staram się oglądać wszystkie mecze tego klubu.
 
Marek Harnasz z SP Rudy
Mam dyplom „Młodego Ekologa”, wiele sukcesów w konkursach plastycznych oraz III miejsce w olimpiadzie sportowej. Jestem najlepszym rysownikiem w klasie, zwłaszcza lubię rysować zwierzęta. Interesuję się też sportem. Moje ulubione przedmioty to matematyka i wf. W przyszłości chciałbym być piłkarzem albo malarzem.
 
Karolina Wolska z SP Rudy
W I klasie zdobyłam I m. w konkursie recytatorskim. Mam też dużo sukcesów w konkursach plastycznych i sportowych, nagrody za czytelnictwo oraz za wyniki w nauce i zachowanie. Zdobyłam biały pas w kung-fu wu-shu, umiem grać na flecie i pianinie. Ukończyłam kurs pływacki a od II klasy chodzę do szkółki piłkarskiej. Lubię się uczyć języków obcych.
 
Zuzia Mączyńska z SP Rudy
Zajęłam II miejsce w konkursie recytatorskim, biorę też udział w konkursach plastycznych. Śpiewam w chórze szkolnym i zespole „Bączki”. Należę też do Marianek i Żywego Różańca. Mój ulubiony przedmiot to matematyka i angielski. Lubię pływać, tańczyć, czytać książki przygodowe, gram na pianinie, chodzę też na rytmikę. Chętnie opiekuję się młodszym rodzeństwem.
 
Ewa Pabian z SP Kuźnia Raciborska
Wygrywałam w konkursach recytatorskich i plastycznych, mam dwa pierwsze miejsca w konkursach ortograficznych, dostałam też wyróżnienie za najładniejszą kartkę świąteczną. Moje ulubione przedmioty to plastyka i j. polski. Chodzę też dwa razy w tygodniu na angielski i gram ze słuchu na pianinie. Bardzo lubię zwierzęta i chciałabym być weterynarzem, żeby móc im pomagać.
 
Sylwia Harasim z SP Kuźnia Raciborska
Jestem laureatką etapu wojewódzkiego konkursu „Europa w szkole”, mam wyróżnienie w konkursie „Wakacyjna pocztówka” i dwa dyplomy wzorowego ucznia. Lubię plastykę i przyrodę oraz panią Teresę Ignacy. Lubię czytać wiersze Brzechwy, malować kwiaty i krajobrazy. Mam królika o imieniu Milek. Jak dorosnę chciałabym być malarką.
 
Klaudia Rąpała z SP Kuźnia Raciborska
Zajęłam III miejsce w szkolnym dyktandzie ekologicznym, mam dwa dyplomy wzorowego ucznia i wyróżnienie w konkursie zimowym. Lubię rysować krajobrazy, zwierzęta i czytać książki Astrid Lindgren. Moje ulubione przedmioty to polski, plastyka i wf. Mam w domu dużo zwierzątek, chciałabym być weterynarzem albo mieć stadninę koni. Jestem w grupie strażackiej „Płonące Iskierki”.