Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (765) Data wydania: 12.12.06

Życie zaczyna się po czterdziestce

Ponad 60 kobiet hucznie obchodziło urodziny. Bolesław – 18 listopada swój jubileusz obchodziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą św.

Dalsza część obchodów odbywała się w miejscowej świetlicy, gdzie  przy suto zastawionym stole wszystkim dopisywały radosne nastroje. Gospodynie oraz zebrani goście wysłuchali krótkiej, a jakże bogatej, historii koła oraz obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież Bolesławia. Najbardziej zasłużonym, stażem i aktywnością, paniom wręczono dyplomy uznania oraz kwiaty. Z ust zaproszonych gości popłynęły gratulacje i życzenia dalszego rozwoju i sukcesów. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, przy której bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Urszula Rochalska-Burek
W kole jedna drugiej pomaga. Jest to praca zespołowa, społeczna a często nawet charytatywna.

Halina Tomaszek
Początki były trudne. W starej świetlicy odbywały się kursy szycia, szydełkowania, gotowania, na które było zawsze więcej chętnych niż miejsc.

Dorota Klossek
W Bolesławiu ludzie są bardzo aktywni  i dzięki nim powstała m.in. świetlica. Spotykamy się 2 razy do roku bardziej uroczyście a czasem, by sobie porozmawiać.

Koło Gospodyń Wiejskich powstało 11 listopada 1966 r.  Inicjatorką jego założenia była Halina Tomaszek. Na początku organizowano dla gospodyń różnego rodzaju kursy, np. gotowania, robótek ręcznych oraz szycia. Swój  pierwszy sukces, świadczący o gospodarności, panie zdobyły w konkursie „Więcej mleka wysokiej jakości”. Nagrodą był, jakże cenny w tamtych czasach, mikser elektryczny. Początki koła były trudne. Paniom we znaki dawały się mizerne warunki oraz braki pomieszczenia, bieżącej wody i piekarnika.  Dzięki ówczesnemu sołtysowi Hermanowi Fichnie, KGW przeniosło się do nowo wybudowanego „Domu Wiejskiego”. Członkinie wiele razy dowiodły, iż prócz zdolności kulinarnych, mają też talenty artystyczne. Ich żniwne korony zdobywały 1 miejsca na gminnych i powiatowych przeglądach. Pierwszą przewodniczącą była Gerda Mucha, kolejnymi Elżbieta Bedrunka, Anna Tomaszek oraz Renata Michna, która funkcję tę pełni do dziś. Dziś koło liczy ok. 40 kobiet.

Basia Staniczek