Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (821) Data wydania: 08.01.08

Superbabcia supernagrody

Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Przedszkole w Ciechowicach

  • Dżesika Bluszcz
    Oma Krysia mieszka ze mną w Ciechowicach. Jest niska, ma czerwone, podniesione włosy i lubi szyć. Kiedyś mi uszyła takie ponczo, robi też na drutach. Lubi jeść dużo słodyczy i popijać kawą. Siedzę przy niej i rysuję, a niekiedy sobie pogadamy. Kocham ją, bo mi kupuje w Holandii dużo zabawek i cukierki.
  • Dawid Wallach
    Babcia Dora jest szczęśliwa, uśmiecha się dużo. Lubi dużo ciast piec i patrzeć na telewizor. Bawi się ze mną i pomaga mi puzzle układać. Lubię chodzić z nią karmić króliki. Mieszka w Łubowicach, ma blond włosy i ubiera się elegancko. Jedna babcia mieszka w Tworkowie i jest jeszcze oma Tila, która mieszka z nami.
  • Laura Błaszczok
    Jak przychodzę do omy Jadzi, to mówi do mnie „serduszko”. Kiedyś mi uszyła czapeczkę, gotuje też obiadki, najlepsze są kluski, i piecze ciasta. Lubi patrzeć na „Modę na sukces”. Oma Jadzia jest mała i ma kolorowe włosy. Jeździ do Holandii i ma dom z talerzów. Jedna moja oma już poszła do nieba.

Przedszkole w Łańcach

  • Julia Dąbrowska
    Babcię Sztefę kocham za dobre obiadki. Mieszka za Katowicami. Jak do niej przyjeżdżam, robi mi herbatkę, daje mi ciastko i świeże jajka. Ma króliczki, na które mogę popatrzeć, kurki i pieska. Lubi robić obiad i patrzeć na telewizję. Daje mi różne zabawki, a jak mam urodziny, to do mnie dzwoni. Jest wysoka i ma kręcone, brązowe włosy.
  • Tomek Frydrych
    Zawsze jak chodzę do babci Krysi, to albo ogląda TV albo śpi. Mieszka na dole, a my u góry. Niekiedy mogę u niej spać. Jak mama nie widzi, daje mi cukierki. Mam u niej kolorowankę i sobie tam koloruję. Babcia nie pracuje, ale ma pieniądze, bo do niej chodzi listonorka i jej przynosi. Kiedyś dzieci do niej chodziły, żeby im wyrywała zęby.
  • Klaudia Kalisz
    Babcia Jola jest niska, ma kręcone brązowe włosy i niebieskie oczy. Chodzi po domu w fartuchu, a do kościoła elegancko. Lubi karmić kury, gotować ciasta, herbatkę i obiadki. Bawi się ze mną w „Stary niedźwiedź mocno śpi” i czyta mi bajki. Ma kozy i dwa psy, a świniów już nie, bo są zabite. Pomagam jej piec ciasta i robić sałatki.

Przedszkole nr 16 w Raciborzu-Brzeziu

  • Paulina Świerczek
    Mam dwie babcie, Marysię i Hildę. Pierwsza ma brązowe włosy i jest wysoka. Ubiera się na zielono, ma też brązową spódnicę. Grywam z nią w warcaby. Włosy babci Hildy są żółte. Ona daje mi mnóstwo słodyczy.
  • Gabrysia Mrozek
    Moja babcia Marysia ma siwe włosy i brązowe oczy. Nosi okulary. Lubię grać z nią w szachy. Babcia Jasia ma kręcone, żółte włosy i piwne oczy. Bardzo smakują mi frytki od mojej babci.
  • Kamil Bauer
    Moje dwie babcie to Maryja i Jadzia. Obie mają już siwe włosy, jedna jest mała, druga troszkę większa. Rzadko się z nimi bawię, ale chętnie jem, co mi przygotują. Uwielbiam kartofle. Czasem gram z nimi w warcaby.

Przedszkole nr 14 w Raciborzu

  • Wiktoria Strojna
    Ja mam aż trzy babcie: Krysię, Basię i Anię. Mieszkam z babcią Anią. Jej włosy są falowane, brązowe. Jest niska, nosi spódnice i sukienki. Często razem gramy w gry komputerowe i korzystamy z Internetu. Robi pyszne budynie.
  • Krystian Wilczek
    Babcia Basia ma szare włosy, ale je farbuje. Grywam z nią w chińczyka. Bawimy się też w budowanie domków z klocków. Układamy ulice na podłodze, jeździmy autkami. Lubię, jak babcia Basia robi dla mnie pulpety.
  • Madzia Kucza
    Częściej przebywam z babcią Władzią. Jest niska, na noc ściąga okulary. Budujemy razem domki z klocków. Życzę jej zdrowia. Druga babcia – Zosia, mieszka w Kietrzu. Odwiedzam ją, kiedy mogę. Raz nawet tam nocowałam.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.