Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 7 (826) Data wydania: 12.02.08

Święto zakochanych

Na walentynkowe pytania odpowiadają dzieci z przedszkoli w Rudach i Raciborzu (nr 11).

Michał Kośmider
Walentynki kojarzą mi się z rodziną i miłością. Dokładnie nie wiem, co robi się w ten dzień. Ludzie zakochani całują się i zakładają rodziny. To jest coś fajnego. Ja podarowałbym dziewczynie na walentynki pierścionek.

Madzia Kacprzak
Walentynki kojarzą mi się z zakochanymi, że ktoś się całuje albo idzie na ślub. Dają sobie prezenty, na przykład nową sukienkę, malowidła nowe albo serduszko albo kwiaty. I mówią np. że ja ciebie kocham, ja ciebie chcę pocałować.

Kuba Fila
Walentynki obchodzimy w urodziny i Dzień Babci. Robi się przy tej okazji kokardki. Rodzice są zakochani. Gdzieś daleko się zakochali. Na walentynki daje się kartki i naklejki.

Oliwier Bulak
Zakochani darują sobie w ten dzień słodycze i serduszka. To jest urocze. Moja mama jest zakochana we mnie. Chłopcy zakochują się w dziewczynach. Ja się zakochałem w Monice.

Filip Uchyła
Walentynkowy dzień to jest poranek. Ma się taką paczkę i zapakuje się tam serduszko. Moja babcia odkryła, że dziadek schował serducho. Taką paczkę można dać babciom, mamom, dziadkom, na pewno nie dzieciom. Mogą tam być czekoladki też czy miśki. W walentynki stroi się przedszkole serduszkami. Zakochany to na przykład mój tata. 

Dominika Łyko
To dzień świętego Walentyna. Dla ludzi, którzy się kochają. W taki dzień idzie się na randkę. Na randkach można tańczyć. Ja jeszcze nie chodzę. Miłość kojarzy mi się z dobrym sercem.

Zosia Mączyńska
Walentynki to święto dorosłych ludzi. Jak się zakochają, to trzymają się za rączki, całują się. Mówią sobie różne miłe rzeczy, że cię kocham na przykład. Świętują walentynki, chodząc do kościoła. Zakochać może się dziewczyna z chłopakiem. Muszą mieć tak ze 12 lat.

Damian Dudek
Zakochani to na przykład mama i tata, babcia. Zakochani są weseli. Każdy się inaczej nazywa. Są grzeczni, a walentynki to jest dla nich dzień ślubu. Dają sobie wtedy kwiaty, róże, kupują szafki do domu. Miłość to jest, że się mocno kochają. Zakochać można się, jak się dorośnie, na przykład 50 lat.

Arkadiusz Reichel
W walentynki daje się listy. Nie wiem, co się w nich pisze. Do listu dołącza się czekoladki i kwiatki. Buziaka też można dać. Ja na zakochanie mam jeszcze czas, ale podobają mi się Wiktoria i Martyna.

Kamil Galdia
Walentynki to chyba takie święto wielkanocne. Zakochać się to znaczy, że ktoś kocha kogoś i lubi. Ja się zakochałem w Julii z naszego przedszkola. Jak ktoś się zakocha, to jest bardzo grzeczny.

Klaudia Mirosławska
Na walentynki wszyscy się zakochują, dają sobie kwiatki i zapraszają nawzajem. Miłość to takie coś, jak się bardzo kochają. Chłopcy z mojej grupy już chodzą za dziewczynami, żeby je pocałować. Za mną jeszcze nie.

Julia Morgała
Mama mi mówiła, że walentynki to dzień zakochanych. Zakochanym serce mocno bije i to słychać. Poznać ich po tym, że się całują. Żeby się zakochać, trzeba mieć dużo lat, na przykład w przedszkolu nie można być zakochanym. Zakochani chodzą na zabawy, do parku.