Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 15 (834) Data wydania: 08.04.08

Najlepsi juniorzy u nas

MKZ Unia Racibórz organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach styl klasyczny.

Wysoki poziom organizacji oraz wspaniałe walki najlepszych juniorów stworzyły w Raciborzu wyś-mienite sportowe widowisko.

Zapaśnicze zmagania odbyły się w hali OSiR, 5 i 6 kwietnia. W pierwszym dniu mistrzostw zgromadzeni mieli okazję podziwiać walki eliminacyjne, przez które bez problemu przeszło wielu raciborskich zapaśników. Następnym punktem programu było uroczyste otwarcie, na którym zjawiło się wielu gości. Nie zabrakło prezentacji ekipy sędziowskiej oraz uczestników rywalizacji. Podczas uroczystego otwarcia rozdane zostały wyróżnienia Polskiego Związku Zapaśniczego, którymi uhonorowani zostali wiceprezydent, Ludmiła Nowacka, starosta Adam Hajduk, oraz prezes MKZ Unii Racibórz Grzegorz Pieronkiewicz. Rozdano również wyróżnienia będące podziękowaniem dla osób przyczyniających się do sukcesów klubu Unia Racibórz, wśród których byli m.in. sponsorzy, członkowie zarządu i ludzie, którzy na co dzień wspierają raciborski klub.

Mamy mistrza

Unia przystąpiła do niedzielnej, finałowej rywalizacji z wieloma nadziejami na medal. Wymarzony plan idealnie wykonał Kamil Błoński, który w najcięższej wadze, w kat. 120 kg, odniósł bezsprzeczne zwycięstwo z Markiem Żegadło z WKS Śląsk Wrocław. Podczas walki Kamil mógł liczyć na gorący doping kolegów z klubu oraz raciborskich kibiców, których nie zawiódł, wykonując piękną akcję dającą mu tytuł Mistrza Polski. – Powinienem zaatakować przeciwnika od początku, jednak przetrzymał on pierwszą rundę. W kolejnej udało mi się wykonać trzy „wózki”, które pozwoliły mi na dość szybkie zwycięstwo w tej rundzie – mówi po zwycięstwie Kamil Błoński. – Przed walką nie byłem całkowicie pewny zwycięstwa, ponieważ dość niedawno miałem chirurgiczny zabieg kolana i przez to ponad pięć tygodni nie trenowałem na macie. Spowodowało to, że trochę zapomniałem technikę walki w stójce i parterze, jednak w tym czasie regularnie trenowałem na siłowni i pozwoliło mi na nabranie siły i fizyczne górowanie nad moim przeciwnikiem – dodaje.

Niewiele gorzej spisali się inni raciborscy zapaśnicy: Mateusz Wolny i Piotr Żurawik. Obaj wywalczyli brązowe medale, będąc o krok od upragnionego finału. Wyniki zawodników MKZ Unia Racibórz: I m. kat. 120 kg Kamil Błoński, III m. kat. 74 kg Mateusz Wolny, III m. kat. 66 kg Piotr Żurawik. VI m. kat. 96 kg Wojciech Zieziulewicz, VI m. kat. 84 kg Wojciech Kudla, XI m. kat. 84 kg Piotr Feliński, XVI m. kat. 66 kg Przemysław Chomicki. Dodatkowo Kamil Błoński został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. W kategorii drużynowej klub z Raciborza uplasował się na 4 pozycji, spośród 33 startujących ekip. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Kamila Błońskiego, który jak zawsze nie zawiódł klubu i zajął pierwsze miejsce. Do tego cieszą dwa brązowe medale Mateusza Wolnego i Piotrka Żurawika. Szkoda ich niewielkich błędów, ponieważ finał był w ich zasięgu. Zawiódł na pewno Wojciech Zieziulewicz i Piotr Feliński. Wojtek jest aktualnym wicemistrzem polski i VI miejsce to nieoczekiwanie słaby wynik – ocenia prezes Unii, Grzegorz Pieronkiewicz.

Organizacja na medal

– Udało nam się po raz kolejny stworzyć organizację na wysokim poziomie. Podziękować należy miastu Racibórz, starostwu powiatowemu i firmom, bez których wsparcia nie udałoby nam się tak dobrze stworzyć tego wspaniałego widowiska. Cała rywalizacja przebiegła sprawnie i to cieszy, ponieważ był to sprawdzian organizacyjny przed imprezą, która jest za dwa tygodnie, czyli Pucharem Polski Seniorów i Seniorek. Wystąpią u nas najlepsi zapaśnicy i już powoli zaczynamy przygotowania do organizacji tego ważnego wydarzenia, na który już serdecznie zapraszam – dodaje Grzegorz Pieronkiewicz.

(asr)