Uwolniliśmy 51 książek
W tej chwili na świecie krąży ok. 650 tys. uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 150 tys. czytelników na całym świecie, z czego prawie 2 tys. w Polsce (od 7 października 2003 r.) .
Na czym polega akcja? Bookcrossing to celowe pozostawianie książek na tzw. „półkach” lub w przypadkowych miejscach, np. w autobusie, poczekalniach, ławkach w parku itp., aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Z ideą bookcrossingu, która zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, uczniów G 2 zapoznały uczennice: Aleksandra Gierszewska, Joanna Komor i Helena Szulc, które przygotowały prezentację multimedialną. – Każda klasa Gimnazjum nr 2 otrzymała po kilka książek do uwolnienia, które z pewnością już trafiły lub trafią w najbliższym czasie do mieszkańców Raciborza – informują Beata Kuliś i Danuta Wejkowska.
Jeżeli znalazłeś książkę z wklejoną karteczką i tajemniczym numerem BIP oraz adresem internetowym, to znaczy, że znalazłeś uwolnioną książkę. Przeczytaj ją, a następnie wejdź na stronę www.bookcrossing.pl, zarejestruj się, wpisz nr BIP i uwolnij książkę. Możesz też dodać swój komentarz na temat książki i informację, gdzie ją uwolniłeś. – Uwalnianie książek to nie tylko sposób na wzrost czytelnictwa, ale przede wszystkim dobra zabawa – stwierdzają uczestnicy akcji. Już niedługo, bowiem 8 czerwca, odbędzie się ogólnopolskie święto uwalniania książek.
(oprac. JaGA)