Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 14 (934) Data wydania: 06.04.10

Głuchy telefon w Nędzy, czyli co kto komu powiedział

W Nędzy kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre.
W kampanię rzekomo angażują się radni gminy. Jeden z nich miał powiedzieć, że... w sklepie przy ul. Jesionowej przez pół roku stawia alkohol wszystkim mieszkańcom, którzy nie zagłosują w nadchodzących wyborach na obecną wójt Annę Iskałę. Z kolei do pani wójt zgłosiła się mieszkanka, która dowiedziała się, że... planowany jest zamach na jej sklep i lokal obok niego. O sprawie miał ją poinformować ów tajemniczy radny. „Oświecił” też mieszkankę w innych kwestiach. – Mówiła, że dostała wytyczne jak załatwiać głosy. Opowiedziała też jakie to ja machloje robiłam w Górkach, jak to finansowo wiele rzeczy się nie zgadzało, jak przepłacałam gdzie się da – opowiadała na ostatniej sesji wójt.
 
Sprawa odbiła się też głośnym echem na zebraniach wiejskich. Wobec tego Waldemar Wiesner, przewodniczący rady, zdecydował, że powinno się ją zgłosić policji. – Jeśli to prawda, to jest to naruszenie ordynacji wyborczej i kodeksu karnego – argumentował. Radni odcięli się jednak od sprawy i nie zgodzili się, aby podpisał zgłoszenie jako szef rady. – Nie można tego tak zostawić, jeśli takie słowa padły, trzeba to wyjaśnić a nie żonglować takimi informacjami na zebraniach – grzmiał przewodniczący. Wójt zwróciła się do komisji rewizyjnej, aby wypowiedziała się na temat rzekomej defraudacji dotyczącej inwestycji w Górkach. Szef komisji zaprzeczył jakoby dopatrzono się takich nieprawidłowości. 
 
Przewodniczący czeka na reakcję wójt. – Jeśli rozpowszechnia się takie informacje jako funkcjonariusz publiczny, to trzeba je sprawdzić i ewentualnie zrobić z nimi porządek – utrzymuje Waldemar Wiesner. Z kolei wójt nie widzi podstaw, aby zgłaszać sprawę policji. – Nie padło żadne nazwisko. To jest nieczysta gra. Jeśli ktoś ma zamiar ją prowadzić, to proszę bardzo, ja się nie będę zniżała do tego poziomu. Dlatego nie będę tego nigdzie zgłaszać. Mówiłam o tym na zebraniu wiejskim, żeby ci, którzy bawią się w coś takiego, mieli świadomość, że o tym wiem – kończy Anna Iskała. 
 
(e.Ż)