Numer: 14 (934) Data wydania: 06.04.10

Siedem goli w meczu Rafako

W XVIII kolejce A klasy podokręgu Racibórz, piłkarze niepokonanego do tej pory Rafako, wygrali kolejny z rzędu – osiemnasty mecz w sezonie. Tym razem z boiska przegrani schodzili zawodnicy Naprzodu Zawada Wodzisław Śląski.
Od pierwszych minut meczu optyczną przewagę osiągnęli przyjezdni, którzy „postraszyli” rafakowców kilkoma akcjami. Kiedy młodzi piłkarze z Wodzisławia byli bliscy strzelenia gola, kontrę przeprowadzili gospodarze i to oni otworzyli wynik spotkania, za sprawą Wojciecha Grabinioka. Kilka minut później mogło być 1:1, jednak sędzia nie uznał bramki dla gości, która była ze spalonego. Jeszcze przed przerwą niemrawo grający podopieczni Maksymczaka zdobyli drugiego gola, a jego autorem był ponownie Grabiniok.

Po przerwie kontaktową bramkę zdobył Bartosz Byczek. Goście niedługo cieszyli się z częściowego nadrobienia strat. Kilka minut później padł gol na 3:1, którego strzelił Marcin Pawlisz. Siedem minut po bramce Pawlisza na 4:1 podwyższył Grzegorz Wojda. Nadzieję w zawodników Zawady tchnął Rafał Wojt, zmieniając wynik meczu na 4:2. Pięć minut później swojego drugiego gola w spotkaniu zdobył Pawlisz, tym samym ustalając wynik końcowy na 5:2. Warto podkreślić, że sędziowie meczu nie ukarali żadnego zawodnika upomnieniem w postaci kartki.

Robert Tkocz, trener Naprzodu
Mecz dla kibica był z pewnością bardzo dobry, dużo bramek, dużo się działo. Mieliśmy plan urwać punkty liderowi, ale się nie udało. Popełniliśmy za dużo błędów – szczególnie w obronie. Praktycznie Rafako tylko nas kontrowało. Myślę, że moi chłopcy za rok będą wartościowymi zawodnikami, bo póki co to są sami 17, 18-latkowie, tylko jeden jest z rocznika 87. Mimo, że piłkarze Rafako strzelili nam 5 goli, to jestem zaskoczony ich słabą grą.

Wojeciech Maksymczak, trener Rafako
Słabo zagraliśmy. Nie potrafiliśmy grać piłką. Nie wiem czym to jest spowodowane, może rozprężeniem świątecznym? Tydzień temu graliśmy ciężki mecz w Tworkowie, w którym się musieliśmy naharować trochę. Odpuściłem chłopakom w tygodniu jeden trening. Musimy sobie przypomnieć naszą starą grę – czyli  na dwa, trzy kontakty i piłka na wolne pole.

KS Rafako Racibórz – KS Naprzód Zawada Wodzisław Śląski 5:2 (2:0)
Bramki: Wojciech Grabibiok 23., 40., Marcin Pawlisz 68., 84., Grzegorz Wojda 75.; Bartosz Byczek 55., Rafał Wojt 79.
Sędziowali: Grzegorz Gajda, Jacek Myśliwiec, Robert Derleta.