Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (1070) Data wydania: 13.11.12

Mieszkańcy Śląska są zadowoleni z policji

Ostatnia edycja Polskiego Badania Przestępczości – badania, zleconego przez Komendę Główną Policji – miała na celu poznanie społecznych ocen skuteczności policji, pracy policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania respondentów oraz poziomu poczucia bezpieczeństwa Polaków. Ponad połowa mieszkańców Śląska – 58,3% – uważa, że policja skutecznie walczy z przestępczością w okolicy ich miejsca zamieszkania a większość – 73,9% – czuje się bezpiecznie w swojej okolicy...

Ponad połowa mieszkańców województwa śląskiego uznaje policję za skuteczną w walce z przestępczością, a większość pozytywnie ocenia pracę policjantów. Ponad jedna czwarta ankietowanych ze Śląska co najmniej raz w tygodniu widuje piesze lub zmotoryzowane patrole policyjne w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Niemal trzy czwarte ankietowanych deklaruje poczucie bezpieczeństwa w swojej okolicy po zmroku. W wypowiedziach ankietowanych na temat największych zagrożeń, jakich obawiają się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, najczęściej pojawiają się włamania, np. do mieszkań, piwnic, samochodów oraz napady i rozboje. Skuteczność policji najlepiej oceniają mieszkańcy wsi, a pracę policjantów – mieszkańcy małych miast. Należy przy tym zauważyć, że spośród wszystkich analizowanych grup społeczno-demograficznych najgorzej o skuteczności i pracy policjantów wypowiadają się mieszkańcy dużych miast, chociaż i tam oceny pozytywne przeważają nad negatywnymi. Na podstawie wyników badania można stwierdzić, że największe poczucie bezpieczeństwa deklarują nastolatkowie oraz mieszkańcy wsi, natomiast na brak poczucia bezpieczeństwa wskazują głównie mieszkańcy dużych miast. W poszczególnych grupach społeczno-demograficznych widoczne są także różnice we wskazaniach na największe zagrożenia. Włamania budzą największe obawy wśród trzydziestolatków i pięćdziesięciolatków, a najrzadziej wskazywane są przez nastolatków. Napadów i rozbojów najbardziej obawiają się mieszkańcy dużych miast, częściej są to kobiety niż mężczyźni. Warto dodać, że napady i rozboje budzą najmniejszy lęk wśród mieszkańców wsi i pięćdziesięciolatków. W stosunku do wyników poprzedniej edycji Polskiego Badania Przestępczości – ze stycznia 2011 roku – mieszkańcy województwa śląskiego lepiej oceniają skuteczność i pracę policji – odpowiednio o 8,6 i 4,1 punktu procentowego – natomiast odsetek wskazań na poczucie bezpieczeństwa utrzymał się na zbliżonym poziomie.

opr. (acz)