Agenci w Nędzy - Sprostowanie
Nieprawdziwe są informacje o rzekomym prowadzeniu jakiegokolwiek postępowania wobec działalności wójt gminy Nędza przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Zawiadomienie pana Franciszka Marcola skierowane do CBA dotyczyło postępowania jakie toczyło się wobec pani dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Pan Franciszek Marcol w treści pisma z dn. 4.04.2014 r. do Centralnego Biura Antykorupcyjnego podaje, że: „W dniu 3 kwietnia 2014 roku pani wójt gminy Anna Iskała na spotkaniu z radą pedagogiczną użyła sformułowania: „motorem napędowym całej sprawy był pan poseł Platformy Obywatelskiej (tu padło nazwisko), który załatwił wszystko w ministerstwie”. Przytoczone w piśmie przez pana Franciszka Marcola słowa są nieprawdziwe i nigdy nie padły z ust wójt gminy.
Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Warszawie przekazując w trybie art. 231 Kodeksu postępowania administracyjnego kopię skargi pana F. Marcola do rady Gminy Nędza uznała, że CBA nie jest organem właściwym do jej rozpatrzenia. W piśmie tym jest zawarta sugestia, że sprawa może być rozpatrzona przez Radę Gminy, co stało się na sesji w dniu 24 kwietnia 2014 r. Podczas obrad radni gminy Nędza podjęli uchwałę o uznaniu za bezzasadną skargę pana Franciszka Marcola na działalność wójt gminy Nędza, skierowaną do CBA w Warszawie. Oznacza to, że zdanie zawarte w artykule na stronie 1 „Nowin Raciborskich z dn. 6.05.2014 r. nr 18, iż „sprawą zajęli się agenci CBA” jest oczywistym kłamstwem i niedopuszczalnym pomówieniem.
Równie nieprawdziwe jest twierdzenie redaktora Marcina Wojnarowskiego, że „dalszy los postępowania leży w rękach śledczych CBA”. Skoro CBA uznało, że nie jest organem właściwym do rozpatrzenia skargi pana F. Marcola, to oznacza to, że sprawa nie jest przedmiotem zainteresowania śledczych CBA.
Kłamstwem i pomówieniem jest także tytuł artykułu – ciąg dalszy na stronie 10 NR – który brzmi „Centralne Biuro Antykorupcyjne pyta o panią wójt i posła”.
Anna Iskała, wójt Gminy Nędza