Oni rozwijają biznes w gminie
12 Gala Przedsiębiorczości rozsławiła kolejne pietrowickie firmy.
Prowadzący imprezę Piotr Bajak nazwał laureatów ludźmi ze stali, bo tylko tacy poradzą sobie z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Oto tegoroczni wyróżnieni przez samorząd, wybrani przez kapitułę utworzoną z poprzednich laureatów.
Na zdjęciach oprócz laureatów także wręczający nagrody: wójt Andrzej Wawrzynek, przewodniczący rady Henryk J. Marcinek, starosta Ryszard Winiarski i jego zastępca Marek Kurpis.
(ma.w)
Kategoria: nowy inwestor/inwestycja
Firma Kaslina Łukasza Chruściela
Działa od 2009 roku i rozwinęła się dzięki kooperacji z belgijską firmą, produkującą dywaniki łazienkowe, zestawy samochodowe i pokrycia podłóg. W Kaslinie obszywają i konfekcjonują te dywaniki. – Szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość naszych produktów – podkreślał Ł. Chruściel. Klientami firmy są najbardziej znane sieci handlowe.
Kategoria: młoda firma
Firma El-traktor Andrzeja Widoka
Zajmuje się w naprawą alternatorów i rozruszników, naprawą instalacji elektrycznych w maszynach rolniczych i budowlanych. Dwa lata temu znaleźli nowe miejsce na sklep w Pietrowicach Wielkich. Rozbudowała i doposażyła swój warsztat.
Kategoria: nowy inwestor/inwestycja
Firma Machintec Rudolfa Wilczka
Przedsiębiorca pochodzi z Krowiarek. W 2014 roku stwierdził, że "jest pole do działania" i zaczął działalność gospodarczą w branży metalowej. Założył firmę i obecnie zatrudnia w niej 18 pracowników. Produkuje wyroby ze stali. Współpracuje m.in. z Eko-Oknami, gdzie wykonała stojaki do przewozu okien. Od końca 2016 roku przedsiębiorstwo jest obecne także na rynkach zagranicznych. – Firma się rozwija, wszystko idzie w dobrym kierunku – mówił R. Wilczek.
Kategoria: solidny produkt/usługa
Firma Kwartet Zbigniewa Koniora
Producent mebli na wymiar – kuchennych, szaf i biurowych. Na rynku obecny od 1996 roku. – Cały czas się rozwijamy. Przed miesiącem kupiliśmy maszynę CNC, która wycina dowolne kształty, zaprogramowane. Co roku modernizujemy park maszynowy. Działamy w dużej konkurencji, swoje firmy otwierają nasi byli pracownicy – opowiadał Z. Konier. Co jest według niego trudne w biznesie? Wysokie podatki i problem ze sprzedażą. – Rynek sam do nas przychodzi, najwięcej klientów mamy z polecenia. Bo robimy to solidnie. Już mamy zlecenia do końca kwietnia – informował.
Kategoria: prężne gospodarstwo
Gospodarstwo Damiana Marcinka
Prowadzi średniej wielkości gospodarstwo rolne przejęte po rodzicach. Ci, oprócz upraw rolnych, hodowali bydło i trzodę chlewną. Syn specjalizuje się w uprawie pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Część zbiorów sprzedaje w trakcie żniw, resztę magazynuje. Skorzystał z dotacji unijnych i kupił nowoczesny sprzęt rolniczy. – Dziękuję swoim rodzicom za pomoc i wsparcie okazywaną każdego dnia – podkreślił D. Marcinek.
Kategoria: solidny produkt/usługa
Przedsiębiorstwo Tomasza Wawrzinka
Specjalizuje się w pracach elektrycznych, elektroenergetycznych oraz automatyce przemysłowej. Wykonuje usługi takie jak: budowa i modernizacja instalacji elektrycznych, budowa sieci niskiego i średniego napięcia, a także instalacje fotowoltaiczne. Pracowała przy budowie H2Ostróg i fermy krów, gdzie zastosowano zautomatyzowany system udoju krów.