Czas na zawodowców: Milion złotych zysku i strategia do 2022 roku
Grupa Kapitałowa Rafamet podliczyła wyniki finansowe osiągnięte w 2017 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 112 mln zł, co przełożyło się na 1 mln zł zysku.
W Rafamecie wdrażana jest również nowa strategia, w której ważne miejsce zajmują kwestie związane z innowacyjnością. – Rok 2018 rozpoczynamy od prac nad obrabiarkami do produkcji kół i osi kolejowych. To przedsięwzięcie zostało rozpisane na kilka lat, jednak pierwsze rezultaty tych prac będą widoczne już w roku następnym. Od tego roku rozpoczynamy również budowanie oddzielnej marki obrabiarkowej dla tokarek poziomych Poręba przy wykorzystywaniu firmy Poręba Machine Tools – Spółka z o.o. w Kuźni Raciborskiej – mówi Longin E. Wons, prezes zarządu firmy Rafamet S.A.
W roku 2018 park maszynowy Rafametu wzbogaci się o centrum frezarskie średniej wielkości, co będzie kolejnym etapem przekształcania obecnego wydziału montażu w dobrze wyposażony wydział obróbki skrawaniem w średnio i wielkogabarytowe maszyny obróbcze. Rozpoczęte zostaną również długoterminowe inwestycje na lata 2020/2022 dotyczące budowy Frezarki Bramowej GMC 400 CNC typu Gantry oraz Karuzelowego Centrum Obróbczego KCI 500 CNC.
Rafamet zdobywa kolejne kontrakty na dostawę swoich maszyn dla zagranicznych klientów. Egispka firma Colas Rail potwierdziła niedawno zamówienie na dostawę tokarki kołowej typu UDA 125 N oraz tokarki do osi kolejowych typu TOK 80 N. Wyprodukowane w Kuźni Raciborskiej maszyny będą pracować w metrze w Kairze. Wartość zamówienia wynosi 1,622 mln euro (tj. 6,92 mln zł). Termin dostawy ustalono na grudzień 2018 roku.
(ż)