Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 24 (1675) Data wydania: 11.06.24
Czytaj e-gazetę

Michał Woś broni się przed zarzutami prokuratora generalnego. Udziela wywiadów, zorganizował dwie konferencje

W Warszawie poseł spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek 3 czerwca. Żąda od prokuratora generalnego, aby ten ujawnił, jak Pegasus był używany. Woś podkreśla, że dzięki niemu ścigano zabójców, szpiegów, czy pedofilów. – Składam wniosek do ministra Bodnara, żeby opinia publiczna mogła wiedzieć i ocenić działania przekazania środków ministerstwa do CBA – mówił na krótkiej konferencji pod resortem sprawiedliwości.

Narzędzie do zwalczania przestępczości

Woś przekonywał, że zakup Pegasusa był koniecznym, potrzebnym działaniem w interesie publicznym. – Zarzuca mi się, że było to działanie na szkodę interesu publicznego? Że dokonała się szkoda wielkich rozmiarów? Niech panowie Bodnar i Tusk ujawnią, jaka to była szkoda! Że państwo polskie miało narzędzie do zwalczania przestępczości – podkreślił M. Woś.

Według niego zakup Pegasusa był w pełni legalny. Po briefingu Woś udał się do biura podawczego ministerstwa, by złożyć wniosek. – Oni wiedzą, że wszystkie działania były w pełni legalne – podkreślił Woś.

Wcześniej, w magazynie Anity Gargas publikowanym w YouTube, Michał Woś nazwał oskarżenia pod swoim adresem wymyśloną akcją medialno-polityczną. Tłumaczył, że Fundusz Sprawiedliwości wspierał Koła Gospodyń Wiejskich, bo te organizacje prowadziły szkolenia dla mieszkańców, informowały wieś o problemach, oszustach, kupowały sprzęt do organizacji spotkań. – KGW są blisko ludzi, szkolenie odbywały się na miejscu, te organizacje mają autorytet – podkreślał.

Taśmy Kleksa i diaboliczne kłamstwo

Nagrania Tomasza Mraza nazwał „taśmami pana Kleksa” i „gigantyczną prowokacją”. – Chodzi o odwrócenie uwagi przed eurowyborami. Odwrócenie uwagi od paktu migracyjnego i traktaktu europejskiego. To zorganizowana akcja, dęta afera – ocenił Woś.

Wspomniał też o „diabolicznym kłamstwie Tuska”. – Jeśli zbrodnią jest, że państwo zyskało narzędzie do łapania przestępców, to za to warto iść do więzienia – stwierdził poseł u A. Gargas.

W Telewizji Republika Michał Woś powiedział, że kto wnioskował do Funduszu o wsparcie, ten je otrzymywał. – Poseł dba o swój okręg, zbiera postulaty. Każdemu mówiłem, żeby korzystał – tłumaczył polityk Suwerennej Polski.

Poseł dostrzega rozgrywkę medialno-polityczną

Woś zaprosił także lokalne media na konferencję, tym razem pod swoje raciborskie biuro. Powiedział, że zależy mu, aby jego wyborcy z okręgu „poznali fakty”. Wosiowi nie spodobała się okładka Nowin, w których pytamy, czy poseł z Raciborza może trafić do więzienia. Jeśli utraci immunitet, taki scenariusz jest możliwy.

– Moim wyborcom należą się garść faktów, za co chcą mi uchylić immunitet – zaczął swoje oświadczenie Michał Woś na konferencji z 5 czerwca. Zaznaczył, że wciąż nie widział wniosku, jaki trafił do marszałka Sejmu w jego sprawie. Powiedział, że trwa rozgrywka medialno-polityczna, a on nie widział dotąd uzasadnienia wniosku. Podkreślił, że zarzut zna z komunikatu pani prokurator Adamiak, rzeczniczki prokuratury która, co podkreślił, umożliwiła Łukaszence uwięzienie Alesia Bialackiego – noblisty.

Czyj interes został naruszony?

– Ten zarzut to przekazanie korzyści majątkowej dla CBA, w postaci sprzętu umożliwiającego ściganie przestępców. Rzekomo było to działanie na szkodę interesu publicznego – stwierdził Woś. Jego zdaniem naruszało interes „różnych panów z PO”. – Atakuje mnie Tusk, sprawy są ukręcane w prokuraturze – mówił poseł i wymienił polityków związanych z PO, którzy bronią się przed zarzutami – Gawłowskiego, Grodzkiego, Karpińskiego, Giertycha.

– To akcja politycznego hejtu i ścigania tych, którzy zwalczali przestępczość. Niech wyborcy sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy to było działanie na szkodę? – spytał poseł.

Dodał, że za rzekome szkody może mu grozić do 10 lat więzienia.

Woś: ja wzmacniałem siłę państwa. Poseł widzi w rządzie rodzinę Soprano

– Moje działania były legalne, procedury zostały dochowane. PO miało tzw. pegasusa Tuska, wtedy korzystano z grantów norweskich, unijnych, a nie tylko środków budżetu państwa przy zakupach dla służb – poinformował M. Woś.

Nie zgadza się, by jego praca stanowiła działanie kryminalne, naruszenie prawa. Takowe dostrzega za to u „zorganizowanej grupy Tuska, tej rodzinie Soprano, gdzie brali łapówy”. – To są działania kryminalne, a ja wzmacniałem siłę państwa – podał poseł.

Otwarty na prawdę

Poruszył także gigantyczną według niego obawę zatrzymania budowy CPK. – Teraz mówi się o fikołku Tuska, który jednak CPK będzie budował. Co na to parlamentarny zespół do spraw przeskalowanych inwestycji? Wpierw atakowali CPK, a teraz jednak trzeba go budować. My jesteśmy za rozwojem Polski – zaznaczył Woś i apelował, by w wyborach europejskich głosować na Patryka Jakiego.

– On zagwarantuje rozwój Polski, a nie ekipa ds. zwijania Polski, z komisji ds. przeskalowanych inwestycji, której przewodniczy posłanka z naszego okręgu (nie wymienił nazwiska Gabrieli Lenartowicz) – oświadczył Woś.

Na pytanie o immunitet odparł, że nie wie, czy dojdzie do głosowania, czy sam się go zrzeknie. – Każdy uczciwy prawnik powie, że szkody na interesie publicznym tu nie było. Ja chcę się zapoznać z wnioskiem. Otwarty jestem na prawdę, na transparentność, dowiodłem tego przed komisją śledczą, a odkąd przed nią wystąpiłem, to się z tej komisji tylko śmieją – podsumował Michał Woś.

(ma.w)