Numer: 47 (304) Data wydania: 22.11.05

Finał dla budowlanki

Zakończyła się powiatowa rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. W finałowym meczu na boisku  przy ul. Jastrzębskiej, Zespół Szkół Technicznych pokonał rówieśników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa 4:0, prowadząc do przerwy 1:0.
Spotkanie miało jednostronny przebieg. Drużyna  popularnej „Budowlanki” złożona z młodych piłkarzy wodzisławskiej „Odry” przez prawie cały mecz  posiadała ogromną przewagę w polu i non stop atakowała bramkę przeciwnika. Jednak pszowianie okazali się wymagającym przeciwnikiem i póki starczyło sił dzielnie stawiali opór faworytowi spotkania.

„Budowlańcy” w pierwszej połowie prowadzili 1:0. Po przerwie nadal groźnie atakowali. Szybkie akcje zaczepne ciągle stwarzały zagrożenie i raz po raz było gorąco pod  bramką rywali Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po jednym z licznych ataków „flanką” obrońcy pszowcy dopuścili się faulu na polu karnym. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Łukasz Skrobacz.  Ten gol na tyle podłamał zespół pszowski, iż całkowicie oddał pole rywalom, którzy konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. Najpierw Łukasz Moczała pięknym strzałem podwyższył wynik meczu na 3:0, a tuż przed końcem meczu Przemysław Skrzeszowski skopiował wyczyn swego kolegi.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla ZST i wcale nie przynosi ujmy piłkarzom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, zważywszy na fakt, iż w całym meczu nie byli w stanie oddać celnego strzału w światło bramki ZST.

Na wiosnę piłkarzy ZST na szczeblu rejonowym  czeka dwumecz z drużyną z Jastrzębia Zdroju. Stawką jest awans do półfinału wojewódzkiego. Trener Jarosław Skrobacz uważa, iż jego zespół czekają poważne sprawdziany, które na tle silniejszych przeciwników pokażą realne oblicze zespołu. Oceniając mecz finałowy, stwierdził – mieliśmy zdecydowaną przewagę i mnóstwo niewykorzystanych okazji. O pierwszej połowie chciałbym jak naszybciej zapomnieć. W przerwie meczu byłem zmuszony użyć mocnych słów, aby moi zawodnicy zaczęli w końcu realizować przedmeczowe założenia taktyczne. Ponadto drużyna pszowska z minuty na minutę traciła siły i kolejne gole to była tylko kwestia czasu.

ZST Wodzisław Śl. –  ZSP Pszów 4:0 (1:0). Bramki Marek Sobik, Łukasz Skrobacz (karny), Łukasz Moczała i Przemysław Skrzeczowski.
Czas gry: 2x 30 minut.