Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37 (346) Data wydania: 12.09.06

Sonda

Czy popierasz zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22.00?
W Wodzisławiu obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22.00. Nie dotyczy barów, pubów i restauracji. Mimo to przepis ustanowiony przez miejscowych radnych wzbudza kontrowersje. „Po godz. 23.00 udałem się do marketu Tesco. Niestety nie kupiłem alkoholu. Stoisko było zagrodzone taśmami. Od pracownika dowiedziałem się, że po godz. 22.00, zgodnie z decyzją władz miasta, wódki nie kupię” - mówi wodzisławianin.
 
Marta Kasza z Wodzisławia
Myślę, że to jest dobry pomysł, gdyż ograniczenie okazji do zakupu alkoholu ma wpływ na jego spożywanie. Jest to sprawa bardzo ważna, gdyż wydaje mi się, że we współczesnym społeczeństwie problem alkoholizmu jest wielki. Jestem tego nieraz świadkiem podczas spacerów czy zakupów.
 
Jan Sowa z Wodzisławia
Wydaje się, że problem ma dwa aspekty. Myślę, że powinno się raczej stosować do zaleceń prawnych odnośnie zakazu sprzedaży alkoholu dzieciom i młodzieży. Jeżeli chodzi o zakaz sprzedaży po godzinie 22.00 to nie wiem, czy jest to aż tak mocno potrzebne, uważam że to raczej zbędne. Są sklepy czynne dłużej. Klient idzie po zakupy i nie zastanawia się nad tym, czy wszystkie produkty widoczne na półkach może kupić czy nie.
 
Łukasz Świerczek z Wodzisławia
Uważam, że pomysł i sama idea są czymś dobrym. Rozumiem też intencje tego typu rozwiązań prawnych. Jednak od strony prawnej takie zakazy nie mają żadnego wpływu, jest to udowodnione naukowo. Tego typu zakaz poszerzyłby jedynie szarą strefę. Jeśli ktoś będzie chciał kupić alkohol po godz. 22.00, to i tak go kupi.
 
Edward Korus z Marklowic
Uważam, że takie pomysły są absurdem. Podobne zakazy tylko wprowadzają niepotrzebne zamieszanie. Pytanie, jakie to ma znaczenie dla ludzi? Przecież ten, kto będzie się chciał upić to i tak to zrobi albo kupi alkohol odpowiednio wcześniej. Nie widzę sensu w zakazywaniu sprzedaży alkoholu po 22.00.
 
Maria Moszyńska z Połomi
Myślę, że zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22 jest pożyteczny i może przynieść tylko pozytywne efekty. Sama pracuję w sklepie i wiem, jak zachowują się niektórzy pijani, szczególnie właśnie nocą. Niszczą wszystko, co stanie im na drodze, kwiaty, klomby, znaki drogowe. Przychodzę nieraz rano do pracy i widzę tyle rzeczy poniszczonych. Nie wspominam o gorszych skutkach, takich jak rozboje.