Numer: 42 (351) Data wydania: 17.10.06

Z szablą w nowy sezon

Dobrze rozpoczęli starty w nowym sezonie radlińscy szermierze.
W Warszawie rozegrano zawody zaliczane do punktacji Pucharu Polski Seniorów, w których bardzo dobrze wypadli juniorzy sekcji szermierczej Klubu Sportowego „Górnik Radlin”. W turnieju szpady kobiet 17-letnie radlinianki zajęły wysokie lokaty. Martyna Szymańska wywalczyła 13 miejsce, a Dominika Mosler sklasyfikowana została na 21 pozycji. W stawce 72 zawodniczek zwyciężyła Olga Cygan z Warszawianki. Turniej szpady mężczyzn zakończył się zwycięstwem wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy Roberta Andrzejuka z AZS-AWF Wrocław. Dziewiętnastoletni radlinianin Daniel Skatuła zajął wysokie 18 miejsce. W turnieju tym wystartowało 114 zawodników.

Coneco Cup

W Częstochowie rozegrano ogólnopolski turniej dzieci CONECO CUP. Wsród 126 zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizowali reprezentanci UKS „Trójka Radlin”. Najlepiej z radlińskich zawodników zaprezentował się Tomasz Wróblewski, który wśród zawodników rocznika 1994-95 zajął 3 miejsce. Zwyciężył Krystian Fajkis z RMKS Rybnik. 18 pozycję wywalczył kolejny z zawodników UKS „Trójka Radlin” Marek Zabawa. Wśród dziewcząt zawodniczki UKS „Trójka Radlin” zajęły następujące lokaty: 10 m Wiktoria Strójwąs, 11 m Ramona Dudkiewicz i 13 m Magdalena Kraszczyńska. Zwyciężyła Kamila Strug z AZS-AWF Wrocław. W turnieju zawodniczek urodzonych w latach 1996-97 Paulina Ptaszyńska zajęła 7 miejsce. Zwyciężyła Kinga Majnusz z Piasta Gliwice.

Dobrze w pucharze

Na planszach Warszawy rozegrano II turniej zaliczany do punktacji Pucharu Polski Juniorów (kategoria wiekowa do 17 lat) Bardzo dobrze zaprezentował się w nim szpadzista KS „Górnik Radlin” Paweł Blanik, który w stawce 128 zawodników wywalczył 5 pozycję. Kolejny szpadzista „Górnik Radlin” Szymon Chraścina sklasyfikowany został na 21 miejscu. W turnieju dziewcząt w stawce 127 zawodniczek najwyżej sklasyfikowana z radlińskich szpadzistek została Klaudia Lis, zajmując 28 lokatę.

Również w Warszawie rozegrany został pierwszy turniej zaliczany do Pucharu Polski Młodzieżowców (kategoria wiekowa do 20 lat). Znakomicie zaprezentowała się w tych zawodach Dominika Mosler, która zajęła 2 miejsce uznając jedynie wyższość Renaty Knapik z Krakowskiego Klubu Szermierzy. Swoją przynależność do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej potwierdziły również Martyna Szymańska i Katarzyna Szurmańska, zajmując odpowiednio 17 i 20 lokatę. Również znakomicie w turnieju szpadzistów walczył Daniel Skatuła, który zajął bardzo dobre 3 miejsce. Zwyciężył Daniel Brzozowski z Legii Warszawa. Na 26 miejscu został sklasyfikowany kolejny szpadzista „Górnika Radlin” – Sebastian Kral. W zawodach tych wystartowało 125 szpadzistek oraz 140 szpadzistów z Białorusi, Słowacji i Polski.