Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (357) Data wydania: 28.11.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Beata Stryczek - PP nr 7 Rydułtowy
Moja babcia ma na imię Joasia. Jest miła i kochana. Często czyta mi bajeczki przed snem. Lubię z nią razem malować i podlewać kwiatki. Czasem bawimy się w przedszkole. Układamy wtedy lalki na tapczanie i one są przedszkolakami, a my je pilnujemy. Babcia zabiera mnie do Mc Donald’sa w Wodzisławiu i kupuje te zestawy z zabawkami, a sama zjada owocowe ciasteczka.

Filip Szczotok - PP nr 6 Rydułtowy
Moja babcia mieszka w Niemczech, ale nie pamiętam jak ma na imię. No musiałbym najpierw do niej pojechać i sprawdzić. Do babci jeździmy fajnym samochodem z podstawką na rękę. Jak u niej jestem to zabiera mnie na rodzinne imprezki. No i ciasta mi pyszne piecze. Babcia bardzo lubi ze mną gadać. Często czyta mi książki przed snem. Bardzo ją kocham.

Kamil Gruszka - PP w Marklowicach
Babcia moja kochana przywozi mi różne rzeczy. Już zabawek nie chciałem to przywozi mi słodycze. Teraz właśnie jest u mnie. Ona bardzo często bawi się ze mną i z moją siostrzyczką Igą. Różne rzeczy razem robimy. Jest fajnie. Ma takie okulary i ma blond. Nazywa się Tereska Granieczny.

Klaudia Smołka - PP w Marklowicach
Babcia Zosia kupuje mi lody i lizaki. Ja takie rzeczy lubię, każde dziecko chyba lubi i dzieci wiedzą, co babcia może dobrego kupić. Ona wygląda tak, że buzię ma taką trochę szarą i włosy czarne. Jest trochę już starsza. Potrafi dla mnie gotować i chodzi ze mną na spacery. Wiele innych rzeczy potrafi bo jest najlepsza.

Mateusz Grobelny - PP w Godowie
Kocham babcię za to, że jak mamy nie ma to robi obiady. Robi najlepsze rogale. Mieszka z nami w domu i czasami się ze mną bawi. Gra ze mną w chińczyka, czasami wygrywam ja a czasami babcia. Najlepiej lubię kotlety, które robi babcia. Jak idziemy na zakupy to kupuje mi zawsze cukierki. Babcia sprząta w domu a ja jej czasami pomagam. Moja babcia nazywa się Ania Grobelny.

Mateusz Nowak - PP nr 6 Rydułtowy
Babcia Danka jest bardzo wesoła i lubi się śmiać. Ostatnio był taki smutny czas, bo leżała w szpitalu. Ale już czuje się lepiej. Z natury to babcia bardzo lubi dziadka, choć jest bardzo chory. Mamy z babcią takie różne gry np. w chowanego. Tylko, że ja ją zawsze szybko umiem znaleźć. No i babcia gotuje pyszne obiadki. Ja najbardziej lubię samo mięsko. Lubię z nią chodzić do piekarza na zakupy.

Nikola Plucińska - PP nr 7 Rydułtowy
Babcia Ania ma czerwone, krótkie włosy i wieczorami nakręca je na wałki, żeby mieć loki. Mieszka razem z nami. Zawsze się ze mną bawi. Babcia jest kochana, bo lubi wszystko ze mną robić. Nawet gotować. Ja jej pomagam kręcić jajko co je później do rosołku wlewamy. Jak nie mam siły to babcia pomaga mi się ubierać. Jest naprawdę super.

Oliwia Halfar - PP w Godowie
Kocham babcię za to, że urodziła naszą mamę, która jest bardzo dobra. Babcia też jest dla nas dobra, często ją odwiedzamy. Babcia się ze mną bawi a jak mama nie robi obiadu to dla nas gotuje. Robi krokiety, które bardzo lubię i kluski. Kupuje mi słodycze. Gdy idziemy z babcią na zakupy to zawsze kupi mi coś słodkiego. Babcia Ilona kiedyś pracowała, teraz jest na rencie.

Patrycja Mandera - PP nr 6 Rydułtowy
Babcia Gosia mieszka obok mnie. Włosy ma jakby stojące i krótkie. Lubi się ze mną bawić w fryzjera. Ona mnie wtedy czesze w różne koki, bo ja mam długie włosy. Z jej włosami to ja mam kłopot, bo co można z takich krótkich włosów zrobić? Czasem babcia gra ze mną w wojnę. Ale nie pamiętam kto wygrywa, bo to dawno było. Za to lubię z nią rysować różne takie śmieszne figury.

Seweryn Pawliczek - PP nr 7 Rydułtowy
Babcia Marysia mieszka razem z nami. Nie pracuje i dlatego ma dla mnie dużo czasu. Na pewno bardzo mnie kocha tak jak ja ją. Pomaga mi w różnych rzeczach np. w czytaniu. Lubię z nią pracować w ogródku. Grabimy wtedy liście, albo skoszoną trawę. Babcia nawet gra ze mną w baseball. Zakłada taką dużą rękawicę i łapie piłki.

Szymon Winkler - PP w Marklowicach
Babcię Ewę kocham za to, że niekiedy się mną zajmuje, że mnie niekiedy odprowadza, niekiedy gdzieś ze sobą bierze. Ona jest świetna, potrafi robić gwiazdę. To trzeba stanąć na jednej ręce i się przekopyrtnąć. Potem z powrotem na nogi. Trzeba być sprytnym. Babcia moja ma białe czekoladowe włosy i okulary.

Wiktoria Grym - PP w Godowie
Kocham babcię za to, że wszystko mi kupuje – różne cukierki i pączki. Jak mama jest w kościele albo w pracy to babcia gotuje. Najlepiej gotuje kluski na parze, które bardzo lubię, są najlepsze na świecie. Babcia Hildegarda była kucharką i dlatego tak dobrze gotuje. Bawi się ze mną i gra w karty. W domu robi obiad, sprząta a czasami mamie powiesi pranie. Kocham ją za to, że urodziła moją mamę.