Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (366) Data wydania: 23.01.07

Superbabcia - Wielki Finał

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 30 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej
(odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka.
Konkurs trwa do 28 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Dominik Balcerkowski - Przedszkole w Syryni
Kocham babcię za to, że mi coś czasami przynosi – słodycze i coś do zabawy. Babcia Teresa bawi się ze mną, gdy nie ma światła to kręcimy butelką i na kogo wypadnie to musi coś zrobić. Babcia jest duża, większa ode mnie i od sześciolatków. Pracuje w kuchni, lubi piec. Ugotowała mi kiedyś fasolkę po bretońsku.

Beatka Masarczyk - PP 11 Wodzisław
Babcia Usia jest super. Zabiera mnie często na działkę. Latem się tam kąpię i też zjeżdżam ze ślizgawki do piasku. Jak jest trochę zimniej to babcia robi tam grilla. Kocham ją, bo mi zawsze przywozi najlepszego kuzyna Szymona. Ona ma okulary. Zawsze mogę do niej iść, bo ona mieszka ze mną w jednym mieszkaniu.

Filip Szczotok - PP nr 6 Rydułtowy
Moja babcia mieszka w Niemczech, ale nie pamiętam jak ma na imię. No musiałbym najpierw do niej pojechać i sprawdzić. Do babci jeździmy fajnym samochodem z podstawką na rękę. Jak u niej jestem to zabiera mnie na rodzinne imprezki. No i ciasta mi pyszne piecze. Babcia bardzo lubi ze mną gadać. Często czyta mi książki przed snem. Bardzo ją kocham.

Kacper Baranowski - PP nr 1 Rydułtowy
Babcia Basia mieszka daleko stąd. Ma swój dom. Hoduje różne zwierzątka np. taką fajną kurę, która ma wszystkie włosy czarne. Babcia ma bordowe włosy i brązowe oczy. Lubi oglądać „M jak miłość”. Jak tylko u niej jestem to zabiera mnie na spacery do lasu, albo nad jezioro. Bardzo lubię jak babcia czyta mi bajki i opowiada takie różne historyjki. Szkoda, że jest do niej tak daleko.

Karol Winkler - PP nr 3 Pszów
Babcia Małgosia mieszka razem z nami. Bardzo ją kocham i ona mnie też. Babcia jest bardzo dobra. Pomaga mi w czytaniu. Lubię u niej spać na piętrze. Dziadek czyta wtedy bajki a my z babcią leżymy i słuchamy. A jak się boję to babcia mnie przytula i mówi, że wszystko jest w porządku.

Magda Macura - Przedszkole w Łaziskach
Kocham babcię Marysię, bo daje mi czasami pieniążki, a także obiad jak do niej przyjdę. Gotuje najlepiej zupę pomidorową. Babcia się ze mną bawi, daje mi zabawki. Nauczyła mnie piosenki „Kukułeczka w ciemnym lesie” i razem ją śpiewamy. Babcia ma brązowe oczy i ubiera się zawsze w fartuch. Jeździ na cmentarz odwiedzać dziadka i zapala znicze.

Marta Stępień - Katolickie Przedszkole w Rydułtowach
Babcia Marysia mieszka w Radlinie. Już nie pracuje, ale nie ma dla mnie zbyt dużo czasu, bo opiekuje się chorym dziadkiem. To najlepsza i najcudowniejsza babcia na świecie! Ma złote serce. Uczy mnie szydełkować. Gotuje smakołyki, na które mam akurat ochotę. Powinnam jej jakoś wynagrodzić te wszystkie dobre rzeczy, które dla mnie robi.

Wiktoria Panic - PP 14 Wodzisław
Moja babcia kupuje mi wszystkie zabawki. Często się też ze mną bawi w różne zabawy. Wymyślamy takie tam fiku miku. Ona ma krótkie włosy i ładną buzię. Teraz ona wyjechała do Ameryki i bardzo tęsknię za nią, ale będą święta i ona przyjedzie do mnie. Nie mogę się doczekać. Znowu będziemy razem i choinka będzie.

Wiktoria Sikora - PP Mszana
Babcia Helenka jest super. Chodzi ze mną na dwór i do sklepu. Gotuje mi też różne smakołyki. Robi sałatkę. Chodzi ze mną na plac zabaw. Dużo rzeczy potrafi robić, co nikt nie umie takich. Rozmawia ze mną o różnych rzeczach. Kocham ją za wszystko. Bo za to też, że jest ładna i grzeczna.   

Tomek Błaszczok - Przedszkole w Nieboczowach
Kocham swoją babcię Felcię za to, ze mnie lubi. Ja też ją lubię. Babcia mieszka razem z nami w domu, często chodzę do niej na dół i się z nią bawię. Bawimy się samochodzikami, torami i innymi zabawkami. Latem babcia pracuje w zagródce – ryje i sadzi. Sprząta w domu i gotuje. Najlepiej lubię zupę nudlową, którą gotuje babcia. Piecze też ciasto a najlepszy jest sernik.

Jaś Matuszek - Przedszkole w Nieboczowach
Kocham babcię Halinę za to, że się ze mną bawi. Bawimy się w chowanego i berka. Jak się schowam to mnie pół godziny szuka. Bawimy się też w scrabble albo układamy puzzle. Babcia mieszka po drugiej stronie ulicy i nas odwiedza. Czasami chodzimy do niej na obiad. Babcia piecze mi ciasto, najlepsze jest z jabłkami i jagodami. Robi też fajny sernik. Bawi się też z moim bratem.

Zuzia Faron - PP 2 Wodzisław
Moją babcię Danę zapraszam zawsze do zabawy. Ona mi opowiada różne ciekawe rzeczy – bajki też. Czasem też opowiada mi melodie – no śpiewa raczej. Robi to ładnie. Ta babcia Dana to urodziła tatę. Druga moja babcia też jest super. Ma na imię Ania. Obie są takie fajne, że hej.