Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (368) Data wydania: 06.02.07

Listy do redakcji

Jestem mieszkańcem gminy Gorzyce. Piszę w imieniu swoim jak również kilkuset innych mieszkańców. Chcę podkreślić, że nie jestem spokrewniony z wójtem Piotrem Oślizło w żadnym stopniu. Piszę w odpowiedzi na państwa artykuł zamieszczony w Nowinach Wodzisławskich z dnia 23 stycznia 2007 r. pt. „Tak nie można panie wójcie”.

Jestem zbulwersowany tym, co zostało tam zamieszczone. Jestem zszokowany opinią kobiety, która w taki sposób to wszystko opisuje. Jestem przekonany, że osoba ta w wyborach nie popierała kandydatury Piotra Oślizło, lecz jego największego konkurenta, który po przegranych wyborach próbuje dzięki „swoim” ludziom psuć wizerunek naszego wójta.

Wójt Piotr Oślizło jest osobą z wykształceniem średnim, przez co jest nieakceptowany przez niektórych radnych. Uważam, że Piotr Oślizło powinien mieć więcej ludzi w Urzędzie, którzy go popierają, aby móc w nim jakoś funkcjonować.

Niektórzy ludzie (tacy jak ta pani) nie są zadowoleni, że Piotr Oślizło jest wójtem, a głównym tego powodem jest brak jego wyższego wykształcenia. Chcę zaznaczyć, że to jednak nie ono stanowi o wartości człowieka i jego działaniach na rzecz społeczeństwa. Muszę zauważyć jednak, że to właśnie on pomimo sprzeciwu „niektórych” ludzi wygrał przeważającą większością głosów. Zastanawia mnie to, jak wy, tak szanowany tygodniku możecie na łamach gazety wypisywać takie informacje. Ciekaw jestem czy zostały one sprawdzone, że jest tak naprawdę, czy tylko poprzez to chcecie zwiększyć sprzedaż tygodnika.

Jeśli chodzi jeszcze o list tej pani, to nie mogę zgodzić się z jej stwierdzeniem cyt. „…na to stanowisko jest poszukiwany absolwent socjologii. Nie wiem kto to wymyślił, ale według mojego rozeznania…” Ja właśnie uważam, że urzędy powinny zatrudniać ludzi z wykształceniem socjologicznym. Tacy ludzie są nam potrzebni. Osoba pisząca ten list właśnie jest niezbyt rozeznana w kierunkach studiów, gdyż to właśnie socjologia jest coraz częściej wybieranym kierunkiem studiów. Jest to kierunek społeczny, którego ukończenie na pewno powinno pomóc w dostaniu się na stanowisko podinspektora ds. strategii i rozwoju gminy.

Chcę zauważyć, ze socjolog to osoba zajmująca się badaniem struktur społeczeństwa, jego rozwojem, a także stosunków społecznych. Może on być specjalistą ds. badań marketingowych jak również badań społecznych. Jeśli chodzi o wymagania dotyczące naboru na, to na stronie Urzędu Gminy jest napisane, że mogą być również ukończone studia podyplomowe. Są one preferowane, ale nie wydaje mi się, aby były koniecznością.

Cały czas zastanawiam się kim jest osoba pisząca ten list, bo czy zwykła mieszkanka, która poszukuje pracy, widząc wymagania naboru (na przykład wiek do 30 lat) mogłaby pomyśleć, że to jest pod kogoś ustawione. Czy te wymagania mogłyby ją zdziwić? Nie.

Jestem prawie pewien, że pod tę osobę podszył się ktoś inny, ktoś, kto chce zniszczyć naszego wójta. Wójta, który wygrał przeważającą liczbą głosów mimo tego, że jest człowiekiem skromnym, bez wielkiego doświadczenia w strukturach gminy, tylko ze średnim wykształceniem (bo chyba to najbardziej jego przeciwników drażni). Wójta, który może zmienić wszystko, to co dotychczas działo się w gminie Gorzyce. I tak jak już wcześniej wspomniałem, chociażby wójt przyjął sobie kogoś, kogo zna, komu może zaufać, kto ma odpowiednie preferencje i doświadczenie potrzebne na to stanowisko, to my jako mieszkańcy nie powinniśmy być temu przeciwni. W końcu musi mieć kogoś w tej gminie, kto mu pomoże tam funkcjonować i kto go popiera.

I jeszcze jedno. Z tego co mi wiadomo, to nie został zakończony nabór na to stanowisko na dzień dzisiejszy. Nawet nie podano listy kandydatów w Biuletynie Informacji Publicznej, więc skąd pani pisząca ten list mogła o tym wiedzieć? Jak w ogóle mogła zasugerować coś takiego? To wszystko świadczy jedynie o tym, że jest ona osobą, która musi być (lub była kiedyś) bardzo blisko związana z gminą Gorzyce. Co do tego nie mam wątpliwości. Zastanawia mnie fakt, skąd ta osoba wiedziała, że ten nabór jest ustawiony pod p. Adamczyk. Przecież nic tak naprawdę na to nie wskazuje. To są chyba tylko jej domysły.

Uważam, że osoba pisząca do państwa ten list nie miała ochoty przedstawiać faktów, lecz jej celem było ukazanie wójta w złym świetle.

Imię i nazwisko autora do wiadomości redakcji