Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (371) Data wydania: 27.02.07

Listy do redakcji

Sprostowanie byłego zastępcy burmistrza Pszowa Gilberta Kramarczyka do artykułu „Człowiek spoza układów”, Nowiny Wodzisławskie 6 lutego 2006 r.

Głównym motywem mojego sprostowania jest porównanie zarobku nowo wybranego zastępcy burmistrza Pszowa Tomasza Dzierżawy do poprzedniego Gilberta Kramarczyka. Pomijając niezrozumiały tytuł artykułu chciałbym na wstępie sprostować, iż obecny Burmistrz Miasta nie radzi sobie bez zastępcy ponad trzy miesiące a niecałe dwa, gdyż jest burmistrzem od 5 grudnia.

Stwierdzenie w artykule: „... Pensja nowego zastępcy wyniesie 5900 zł brutto. Jest niższa od wynagrodzenia jego poprzednika o 200 zł...” jest nieprawdziwe i wprowadza opinię publiczną w błąd. Proszę o rzetelne przedstawienie sprawy – starczy spytać w Urzędzie Miasta o stawkę zasadniczą a zobaczycie, iż nowo powołany zastępca burmistrza na pewno zarabia więcej. Błąd bierze się stąd, iż porównywano moją ostatnią wypłatę do proponowanej nowemu zastępcy. Jest w niej dodatek specjalny w wysokości 500 zł, na który p. Tomasz Dzierżawa dopiero musi sobie zasłużyć i zapracować. Ja otrzymałem dodatek specjalny za przeprowadzenie największych inwestycji w mieście tj. budowę oczyszczalni  ścieków, budowę zadaszenia lodowiska z obiektami towarzyszącymi, wybudowanie ok. 26 km kanalizacji ściekowej, przerobienie 300 % więcej inwestycji niż w poprzedniej kadencji oraz pozyskanie dla miasta około 8 mln zł z funduszy europejskich.

Moja pierwsza wypłata brutto bez potrąceń ( luty 2003 r.) to: stawka zasadnicza 3800 zł, dodatek funkcyjny 1000 zł, staż 532 zł, razem: 5332 zł.

Moja ostatnia wypłata brutto bez potrąceń (grudzień 2006 r.): stawka zasadnicza 3955 zł, dodatek funkcyjny 1000 zł, dodatek specjalny 500 zł, staż 672 zł, razem: 6127 zł

Porównując moje pierwsze wynagrodzenie brutto z pensją nowego zastępcy, to jest ono 568 zł niższe, a ostatnie wynagrodzenie nie licząc dodatku specjalnego o 273 zł a nie jak piszecie 200 zł wyższe.

Gilbert Kramarczyk