Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 15 (377) Data wydania: 10.04.07

Strach podać im rękę

IV miejsce Tomasza Stefaniaka i Przemysława Gajdowicza w VII Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu to najlepsze osiągnięcia w tej dyscyplinie sportu w naszym regionie.

W zawodach, które odbywały się od 31 marca do 1 kwietnia w Wołominie, udział wzięło ponad 250 zawodników z całej Polski, w tym cała czołówka polskiego armwrestlingu, uczestnicy mistrzostw Europy i świata. Nasz powiat reprezentowali trzej zawodnicy: Tomasz Stefaniak z Rydułtów, Przemysław Gajdowicz z Wodzisławia i debiutujący w zawodach o takiej randze 14-letni junior Denis Klapec, który jest mieszkańcem Rydułtów. Cała trójka reprezentuje barwy Olimpu Jastrzębie.

– O randze zawodów, w których braliśmy udział świadczy fakt, że były to pierwsze Mistrzostwa Polski, na których wymagana była licencja klubowa – mówi Tomasz Stefaniak.

– Eliminowało to ludzi „z ulicy” i na pewno podniosło poziom rozgrywek – wtóruje mu Przemysław Gajdowicz.

Okazuje się jednak, że nawet w tak doborowym towarzystwie i w zawodach o tak wysokim poziomie zawodnicy z naszego powiatu doskonale dają sobie radę. Tomasz Stefaniak zajął bardzo wysokie IV miejsce w rywalizacji na prawą rękę w kategorii do 80 kilogramów.

– Wbrew pozorom jest to najsilniejsza kategoria. Jest tu największa rywalizacja i naprawdę bardzo trudno przebić się do czołówki – mówi Stefaniak. A jednak udało się zająć czołową pozycję. W półfinale przegrał ze swoim sparingpartnerem Pawłem Gomolą z Wisły, który jest Mistrzem Polski Juniorów.

Mało brakowało a występy i tak cenne osiągnięcia nie byłyby możliwe. – We wrześniu 2006 roku uległem groźnemu wypadkowi. Nie wiedziałem nawet czy wstanę na nogi, nie mówiąc już o uprawianiu sportu. Udało mi się jednak z tego wykaraskać i po zawodach w Wołominie miałem zamiar wycofać się z tego sportu. Teraz widzę jednak, że treningi połączone z odpowiednią rehabilitacją dalej mają sens i w grudniu chcę wystartować w Pucharze Polski w Gdyni – zapowiada Stefaniak.

Bardzo dobrze poszło także Przemysławowi Gajdowiczowi, który wywalczył IV miejsce w lewej ręce w kategorii 110 kilogramów i VI miejsce w prawej ręce, a Denis Klapec wywalczył 9 lokatę w kategorii do 70 kilogramów juniorów.

Marcin Macha