Zmiana planów
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w budynku radlińskiego INCO mają powstać m.in. siedziby policji i straży miejskiej. Inwestycja miała być sfinansowana ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Subregionu Zachodniego. Problem w tym, że projekt ten został umieszczony tylko na tzw. liście rezerwowej.
– Biorąc pod uwagę fakt, że możliwości zdobycia środków z projektu umieszczonego na liście rezerwowej są nikłe, rezygnujemy z możliwości ich pozyskania. W zamian będziemy się starać o fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego – tłumaczy Piotr Absalom, sekretarz miasta. Decyzja ta została przyspieszona przez informację o wprowadzeniu dodatkowych kryteriów związanych z możliwością rewitalizacji budynku.
Pytanie czy nie pociągnie to za sobą konieczności opracowywania na nowo planów zagospodarowania INCO. – Ewentualne zmiany w koncepcji zagospodarowania tego budynku będą bardzo niewielkie. W dalszym ciągu będziemy chcieli umieścić tam policję i straż miejską. Być może stworzymy tam jakieś pomieszczenia na działalność gospodarczą – rozwiewa wątpliwości Absalom.
Niezagrożona jest za to budowa mieszkań socjalnych. Są one bowiem budowane ze środków własnych oraz z dotacji budżetu państwa. Dzięki temu I etap modernizacji INCO, polegający na budowie wspomnianych mieszkań został już zakończony. W tym roku w ramach II etapu powstanie kolejnych szesnaście mieszkań. III etap modernizacji będzie robiony już w ramach ewentualnych konkursowych środków na rewitalizację.
Artur Marcisz