Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (941) Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę

Nowy burmistrz wskazał zastępcę. Zgodnie z przewidywaniami

Marcin Połomski złożył ślubowanie przy miejskim sztandarze i został zaprzysiężony na burmistrza. Klucz do miasta przekazała mu poprzednia burmistrz Kornelia Newy. Połomski ogłosił, kto zostanie jego zastępcą.

RYDUŁTOWY Marcin Połomski jest już oficjalnie burmistrzem Rydułtów. 20 listopada złożył ślubowanie podczas uroczystej sesji rady miasta w Rydułtowach. - Mam nadzieję, że będziemy wspólnie pracować dla dobra całego miasta i jego mieszkańców - powiedział tuż po zaprzysiężeniu nowy burmistrz.

Gościem sesji była ustępująca burmistrz Kornelia Newy. To ona przekazała Marcinowi Połomskiemu klucz do miasta. - Jestem przekonana, że przekazuję klucz w godne ręce - podkreśliła. Wręczyła też nowemu burmistrzowi tradycyjny, papierowy kalendarz. - Chociaż wiem, że chętnie korzysta z elektronicznego - dodała.

Nowy burmistrz oficjalnie poinformował, kto będzie jego zastępcą. Od grudnia to stanowisko obejmie Mariola Bolisęga. - Stanowisko powierzam osobie doświadczonej i odpowiedzialnej, a także uczciwej i kompetentnej. Osobie, która będzie wspierała mnie przede wszystkim w zakresie oświaty - przekazał burmistrz Połomski.

Mariola Bolisęga ma wyższe wykształcenie, jest radną poprzedniej kadencji, obecnie pracuje jako zastępca głównego księgowego w jednostce budżetowej w gminie Krzyżanowice. O tym, że prawdopodobnie zostanie zastępcą Połomskiego pisaliśmy na naszych łamach już dwa tygodnie temu. (mak)

Rada miejska w Rydułtowach ma nowego przewodniczącego

Przez ostatnie dwie kadencje, czyli od 2010 roku, obradami rady kierował Lucjan Szwan (Wspólnota Samorządowa). Postanowił nie ubiegać się o funkcję, którą piastował do tej pory, ponieważ - jak podkreślał - zamierza bardziej angażować się we współpracę na linii Rydułtowy-powiat. Lucjan Szwan zaproponował na stanowisko przewodniczącego Stefana Sładka (Samorządni Razem). Ten ruch pokazuje, że między Wspólnotą i Samorządnymi zawiązała się koalicja, która ma jednak nieoficjalny charakter, bo porozumienie nie zostało spisane.

Z kolei radna Barbara Baron (Moje Miasto) wysunęła kandydaturę Marka Wystyrka (Moje Miasto) na funkcję przewodniczącego rady. Stefan Sładek dostał 14 z 21 głosów i to on został nowym przewodniczącym rady. Marek Wystyrk otrzymał 7 głosów.

Przypomnijmy, że Stefan Sładek był radnym przez cztery kadencje. W ostatnich wyborach startował również na burmistrza Rydułtów.- Teraz wszyscy bierzemy się do porządnej roboty. Tą robotą jest miasto Rydułtowy i dobro jego mieszkańców - podkreślił Sładek. I zaapelował do wszystkich rajców. - Chciałbym być przewodniczącym was wszystkich. Na tym mi zależy. Pełnijmy nasze zadania godnie. Dziękuję za zaufanie - zaznaczył.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Lucjan Szwan (Wspólnota Samorządowa; w głosowaniu zdobył 19 głosów) i Barbara Wojciechowska (Wspólnota Samorządowa; w głosowaniu zdobyła 20 głosów).