Bezdomni zniknęli, śmieci zostały
Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta radny Wojciech Koźlik zwrócił uwagę na problem dzikiej noclegowni bezdomnych znajdującej się w Rydułtowach. Apelował o jej zlikwidowanie.
RYDUŁTOWY Podczas sesji Rady Miasta Rydułtowy, która odbyła się 25 sierpnia, radny Wojciech Koźlik zaapelował do burmistrza Rydułtów Marcina Połomskiego o pilną likwidację dzikiego noclegowiska bezdomnych, znajdującego się między jednym z prywatnych domów a sklepem sieci Biedronka przy ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. – Dwie lub trzy osoby mieszkają tam na stałe, zorganizowały sobie tam miejsce do spania. Bardzo źle to wygląda, a jest to teren, który praktycznie graniczy z prywatną posesją – twierdził podczas sesji Wojciech Koźlik. Dodał, że w Rydułtowach nie powinno być takich miejsc.
Policja nie potwierdziła informacji, jakoby osoby bezdomne miałyby nocować na terenie trawiasto-leśnym za sklepem Biedronka przy ul. Raciborskiej w Rydułtowach. – W ostatnim czasie nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących wymienionego problemu we wskazanym miejscu – informuje rzecznik prasowy st. asp. Małgorzata Koniarska z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei burmistrz Rydułtów Marcin Połomski podczas sesji zapowiedział, że pierwszym krokiem zrobionym przez magistrat będzie sprawdzenie, do kogo należy teren, który został zajęty jako dzika noclegownia, a dopiero później można wszczynać jakiekolwiek działania mające na celu zlikwidowanie jej. Zapytaliśmy urzędników, na jakim etapie jest rozwiązywanie tego problemu i uzyskaliśmy odpowiedź, że grunt, który osoby bezdomne wykorzystały do przebywania, należy do PKP. – Został wystosowany wniosek do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach o uprzątnięcie tego terenu i zostało to zrobione – zapewnia Krzysztof Jędrośka, sekretarz Urzędu Miasta Rydułtowy. Sprawdziliśmy to i wygląda na to, że we wskazanym przez radnego miejscu osoby bezdomne już nie nocują, jednak mimo zapewnień, teren nie został dokładnie uprzątnięty – nadal jest zaśmiecony. Wśród śmieci są opakowania po produktach spożywczych, ubrania i fragmenty mebli.
(apa)