W Szkole Podstawowej w Syryni otwarto „Zieloną pracownię”
SYRYNIA 16 grudnia w Szkole Podstawowej im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni oficjalnie otwarto nowoczesną, zieloną pracownię. Uczniowie będą się w niej uczyć biologii.
Gmina Lubomia otrzymała dofinansowanie z konkursu „Zielona Pracownia 2023”, który został zorganizowany przez WFOŚiGW w Katowicach. Celem konkursu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno– fizycznych czy geologicznych w klasach 4– 8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie wystartowało 155 projektów spośród których wyłoniono 100 laureatów.
Wśród nich były projekty:
• Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej im. R. Dworczaka i dr A. Wróbel w Syryni – Czarny bocian i biała czapla z Wielikąta.
• Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej im B. Strzałki w Lubomi – Świat bliżej nas.
W ramach przedsięwzięcia dotychczasowe sale biologiczne zostały poddane modernizacji. Zmiany dotyczyły m.in. zakupu nowego sprzętu multimedialnego, pomocy dydaktycznych, mebli oraz remontu pomieszczeń. Na realizację zadania każda szkoła otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w kwocie 48 000 zł. Szkoły otrzymały również nagrody po 12 000 zł za opracowanie projektów pracowni w ramach konkursu WFOŚiGW „Zielona Pracownia_Projekt 2023”. Nagrody te zostały przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w projektach pracowni.
16 grudnia oficjalnie otwarto zieloną pracownię w SP w Syryni, która została wykonana rękami nauczycieli i pracowników szkoły. Pracownia została wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak chociażby układy kostne człowieka, modele narządów wewnętrznych, nowe stoły i krzesła itd. Pomoce dydaktyczne zostały zakupione z myślą o tym, by były jak najbardziej pomocne na różnych etapach nauczania. Podczas uroczystego otwarcia odbyła się pokazowa lekcja biologii, na której zaprezentowano działanie najnowszego sprzętu oraz aplikacji z pomocami dydaktycznymi.
AgaKa