Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 7 (14) Data wydania: 13.02.07

Zderzyły się z radiowozem

Trzy ranne osoby to bilans wypadku do jakiego doszło w sobotę, na ulicy Gliwickiej. Uczestnicy wypadku, w tym policjanci, obrzucają się nawzajem oskarżeniami. Sprawę bada prokuratura.

Kierująca renaultem rybniczanka uderzyła w tył poloneza, który okazał się nieoznakowanym, policyjnym radiowozem

Dwie siostry i policjant przebywają w szpitalu. Obie strony obrzucają się oskarżeniami. Kto zawinił? Okoliczności bada prokuratura.

Pani Monika i Kasia na długo zapamiętają sobotnie popołudnie, kiedy to wracały z odwiedzin u swojej mamy. Dochodziła godzina jedenasta, kiedy na ulicy Gliwickiej, na wysokości salonu forda, z parkingu przy centrum wyjechało niespodziewanie czarne BMW.

– Auto ruszyło w ostatniej chwili na pełnym gazie. Z trudem go ominęłam odbijając ku osi jezdni. Kiedy to zrobiłam, z przerażeniem dostrzegłam, że polonez przede mną skręca w lewo. Nie miał włączonego kierunkowskazu. Niestety było za późno by się zatrzymać – mówi Katarzyna Kobylec, która siedziała za kierownicą.

Renault kangoo, którym jechała pani Kasia, uderzył w tył poloneza, który okazał się nieoznakowanym, policyjnym radiowozem. Po chwili w policyjny wóz uderzył jadący w kierunku Gliwic matiz.

Siny ślad na ciele

– Policjanci wyskoczyli z pretensjami, co zrobiłam. Nie wiedziałam, że to funkcjonariusze, dowiedziałam się o tym później, gdy pokazali mi odznakę. Byłam w szoku, w samochodzie wybuchły poduszki, nie wiedziałam, co się dzieje – wspomina pani Kasia. Policjanci postanowili udzielić pomocy pasażerkom renault kangoo, jednak zdaniem kobiet, mundurowi podeszli do tego niezbyt fachowo.

– Rozłożyli siedzenie i zaczęli ruszać mi głową w prawo i w lewo. Gdy przyjechało pogotowie, słyszałam jak pracownica pyta, co oni wyprawiają, przecież mogłam mieć uraz kręgosłupa. Pamiętam również jak policjanci mówili, że nie miałam zapiętych pasów, a co to jest ? – pani Katarzyna pokazuje siny ślad po pasie na ciele.

Siostry są w szpitalu

Siostry jadące ranault kangoo, trafiły do szpitala w Rybniku, gdzie przebywają do tej pory. Stwierdzono u nich wewnętrzne obrażenia. Chwilę po zdarzeniu na miejsce przyjechał Wojciech Sałata, właściciel „renówki”.

– Mam dużo zastrzeżeń do zachowania policjantów na miejscu wypadku. Ci, którzy jechali polonezem wykonywali później czynności na miejscu zdarzenia, Oni także wzięli dokumenty. Nie wiem również, kiedy policjanci zostali przebadani na alkomacie. Mam duże problemy z wypłatą odszkodowania, dane dotyczące policyjnego poloneza są zastrzeżone, może nie był ubezpieczony? – zastanawia się mężczyzna.

Policja mówi inaczej

Policjanci przedstawiają inną wersję wydarzeń. Według nich zawiniła kobieta.

– Funkcjonariusze sygnalizowali zamiar skrętu w lewo, nie wykonywali żadnych czynności na miejscu zdarzenia, bo jeden z nich także trafił do szpitala – mówi Aleksandra Nowara, rzecznik rybnickiej policji.

Jak zawsze, gdy dochodzi do kolizji z udziałem funkcjonariusza, na miejsce przybył prokurator, on również prowadzi śledztwo w sprawie wypadku.

– Śledztwo w tej sprawie trwa, wydaje się jednak, że osoby biorące udział w tym wypadku niepotrzebnie robią tyle szumu wokół swojej osoby. Zapewniam, że osobiście przesłucham pana Sałatę i panią Kobylec – mówi Bernadeta Breisa, szefowa rybnickiej prokuratury.

Za wszelką cenę

Pani Kasia przebywa nadal w szpitalu, twierdzi, że wszystkiemu jest winny radiowóz i BMW. Zapowiada, że będzie chciała wyjaśnić tę sprawę za wszelką cenę. Ma również żal, że nie zatrzymano kierowcy BMW.

Adrian Czarnota