Najpiękniejsza w ten dzień
Jeśli panna młoda idzie do ślubu w białej sukni, warto, aby zastanowiła się parę miesięcy wcześniej, czy nie dobrze byłoby nieco opalić się w solarium. Należy zacząć od małej dawki promieni, zwiększając ją stopniowo. Dla osób nie mogących korzystać z solarium alternatywą jest prysznic samoopalający. Opalona skóra lepiej wygląda w zestawieniu z bielą sukni, kojarzy się z pięknem, wydaje się wypoczęta. Nie należy oczywiście przesadzać: powinno się przede wszystkim wyglądać naturalnie.
Wykonując profesjonalny makijaż ślubny należy wziąć pod uwagę oczekiwania panny młodej, jej temperament i naturalną urodę. Powinien on podkreślić walory jej urody, być świeży i trwały, by przetrwać emocje w dzień i szaleństwo weselnej nocy. Ważne jest, by zawierał w sobie elementy makijażu fotograficznego, co pozwala pięknie zaprezentować się w świetle fleszy. Zdjęcia ze ślubu są pamiątką na całe życie, zostają dla następnych pokoleń, warto więc zadbać o nieskazitelny wygląd. - Dlatego do profesjonalnego makijażu używam kamuflaży. Uniknięcie nieestetycznego połysku zapewnia użycie utrwalającego kamuflaż pudru fiksującego, dzięki czemu makijaż staje się odporny na uściski gości oraz łzy szczęścia - zdradza Jolanta Kudzia-Koczy, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego w Raciborzu. Sztuki kamuflażu nauczyła się w EAEA w Warszawie u samej Jolanty Wagner, wizażystki, stylistki, fotografika, dyrektora artystycznego Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej, osoby, która jako pierwsza wprowadziła zawód wizażysty do Polski i patronuje Mistrzostwom Makijażu.
Makijaż oka powinien być mocniejszy niż na co dzień, by nie zginął w stylizacji ślubnej, a stanowił ważny jej element. Każdy nałożony cień powinien miękko, w łagodny i niewidoczny sposób przechodzić w inny. Na usta nie należy nakładać pomadek w kolorze brązu i fioletu, ponieważ postarzają twarz. Nałożenie różu to końcowy etap makijażu. Kolor powinien oscylować w odcieniach pomadki, delikatnie muskać, ożywiać twarz, nadać jej plastyczność i podkreślić kości policzkowe. Najważniejszym trendem w makijażu ślubnym jest łączenie matowego pudru z mgiełką delikatnego złota rozświetlającego na kościach policzkowych. Twarz wygląda świeżo, jakby muśnięta promykiem słońca.
Warto pokusić się na ten dzień o specjalne, wyjątkowe zdobienia paznokci, nie tylko zwyczajowy „french manicure" (białe końcówki paznokcia), ale piękne koronkowe zdobienia, delikatne akrylowe kwiaty, wtapiane hologramy, brokat, ozdobne kamienie. A może w sposób szczególny ozdobić palec, na który będzie wkładana obrączka?
Jeśli chodzi o fryzurę, modne są delikatne upięcia, wpięte we włosy żywe kwiaty i listki. Odchodzi się od brązów, preferowane są raczej rudości, ale w odcieniu naturalnym, z delikatnymi refleksami. Można włożyć stroik oraz kapelusz, jeśli kobiecie jest w nim dobrze. Coraz częściej mężczyźni również proszą o dyskretny makijaż. Przecież podobnie jak panna młoda, chcą się dobrze prezentować podczas tej wielkiej uroczystości i sesji fotograficznej. Dlatego też przypudrowanie i mała korekta kształtu twarzy, przez delikatne podkreślenie kości policzkowych, rzęs i brwi, jak również manicure, sprawi, iż pan młody będzie wyglądać równie atrakcyjnie, jak jego towarzyszka.
Ewa Halewska