Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 23 (30) Data wydania: 05.06.07

List do redakcji - Kierowcy płacą swoimi nerwami

Szanowna redakcjo!

Na samym początku pozdrawiam bardzo serdecznie. Jestem stałym czytelnikiem „Tygodnika Rybnickiego". Wasza gazeta jest bardzo ciekawa, a jeszcze bardziej potrzebna. Chciałem podzielić się pewnym, zapewne nie tylko moim problemem. Otóż mieszkam w Rybniku, pracuję zaś w Raciborzu. Jak wiadomo, od pewnego czasu jest zamknięty stary most na kanale Ulga przed Raciborzem. Dotychczasowa odległość do mojej pracy wynosiła 35 km, na paliwo wydawałem około 500 zł miesięcznie na dojazdy. Obecnie trasa wydłużyła się do 41 km, a koszty podniosly do 600-700 zł miesięcznie. Czy władze Raciborza i zarządca drogi nie wzięli pod uwagę kosztów społecznych? Spokój stracili nie tylko kierowcy ale i mieszkańcy dzielnic, przez które wytyczono objazdy. Chodzi mi głównie o samo podejście władz Raciborza do tego problemu. Czy nie można było wcześniej (rok, dwa lata temu) rozpocząć budowy nowego mostu, a teraz zamknąć stary? Czy nie można było pozwolić zbudować mostu pontonowego dla samochodów osobowych? (Odra we Wrocławiu jest szersza niż kanał w Raciborzu). Czy nie można było tego rozwiązać tak, żeby nie narażać ludzi na dodatkowe koszta i stanie w korkach? Czy o tym nikt nie pomyślał? A tak mamy niefortunny objazd przez Markowice, gdzie są takie korki, że głowa boli. Dodatkowo jest tam przejazd kolejowy, często jadą aż trzy pociągi. A my wszyscy stoimy! O dojeździe do samego Raciborza przez dzielnicę Ostróg już nie wspomnę (co chwilę bieg, jedynka, dwójka). Dodatkowo jeszcze, jak jedzie traktor, to jest zupełny koniec. Obsługuję mieszkańców powiatu raciborskiego. Wiem, że ludzie składają skargi w urzędach. I co słyszą? Że prace postępują zgodnie z planem! Napiszę jeszcze o pewnym fakcie. Mój kolega z pracy, mieszkaniec Raciborza sam postanowił pójść na most (ruch pieszy mieszkańców jest tam możliwy) i co tam zobaczył? Zaledwie trzech pracowników. Ponoć siedzieli i grali w karty! A koledze odpowiedzieli, że jest ciepło i że nie może być więcej na moście jak właśnie trzech pracowników, bo... most się zawali! Nie wiem, w jaki sposób można wpłynąć na władze Raciborza, z tego co widzę, nikt się specjalnie nie przejmuje tymi, którzy codziennie muszą tędy jeździć do pracy.

Wiesław Danyłko