Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (122) Data wydania: 10.03.09

Trzy po trzy

Podstawówki pochwalcie się swoimi uczniami!
Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Trzy po trzy. Ta wypowiedź o klasie, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu.
Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w maju. Nagrody to: jedniodniowa wycieczka dla całej klasy do ośrodka wypoczynkowego Aquabrax w Szymocicach, zestaw podręczników do klasy czwartej dla przedstawiciela klasy oraz pomoce naukowe dla zwycięskiej szkoły.
 
Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko ucznia który jest przedstawicielem klasy), czyli: NRB imię i nazwisko ucznia. Głosować można przez tydzień do poniedziałku do godziny 12.00. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.
 
Klasa III A z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lyskach
Sylwia Moskwa

W naszej klasie jest 8 dziewczynek i 10 chłopców. Cała klasa bardzo chętnie bierze udział w różnych konkursach, między innymi plastycznych, matematycznych, recytatorskich, religijnych. Każdego roku mamy dyskoteki. Koleżanka Klaudia bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych, śpiewa w chórze i chodzi na kurs tańca oraz na kółko Caritas. Bartek, Łukasz i Janek chodzą na chińskie sztuki walki. Marlena, Sylwia i Michał uczestniczą w zajęciach gry na keyboardzie. Prawie cała klasa chodzi na kółko informatyczne. Zbieramy puszki, baterie, makulaturę oraz znaczki Lipton. Jeździmy na wycieczki. Ostatnio byliśmy w chlebowej chacie, robiliśmy podpłomyki, masło i ogrzewaliśmy ser, wszystko zakończyło się wspólnym śniadaniem. Dowiedzieliśmy się też jak się opiekuje pszczołami. Byliśmy też w skansenie w Katowicach, widzieliśmy jak wyglądały stare domy oraz jak wyglądała kiedyś szkoła, jakie były ławki, czym się pisało. Teraz wszyscy będziemy czytać książkę „O psie, który jeździł koleją”. W naszej klasie najwięcej czyta Patryk. Wszyscy zbieramy kolorowe cegiełki z zachowania i kolorowe piłeczki za pismo.
 
Klasa III B z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lyskach
Jacek Walkiewicz

W mojej klasie jest 10 chłopców i 7 dziewczynek. Wszyscy w tej klasie się przyjaźnią, lubimy się bawić w różne zabawy. Ja uczestniczyłem w Kangurku i w konkursie matematycznym. Wspólnie po lekcjach zostajemy i przygotowujemy się do Kangurka. Całą klasą wspólnie zbieramy „Liptony” wspomagamy tym niepełnosprawne dzieci. W tym roku przedstawialiśmy jasełka najpierw dla całej szkoły a potem mieliśmy przegląd jasełek, w którym zajęliśmy 4 miejsce. Na naszych szkolnych akademiach zawsze śpiewa Kamil. Koleżanka Ola zdobyła drugie miejsce w omnibusie a koleżanka Ania miała 100% obecności w ubiegłym półroczu i w zeszłym roku też. Dzisiaj mamy zorganizowany poczęstunek i dyskotekę z okazji Tłustego Czwartku.  Nasza pani jest miła, sympatyczna, cierpliwa i wymagająca, zadaje dużo zadań. Mamy zeszyty lektur, w których w kilku słowach opisujemy książkę oraz rysujemy ilustrację. Z panią robimy dużo prac plastycznych. Jak ktoś w naszej klasie ma urodziny to przynosi cukierki a wszyscy mu śpiewamy sto lat. Jesteśmy ambitną klasą i się bardzo lubimy.
 
Klasa III C z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lyskach (oddział w Bogunicach)
Dawid Szulik

Szkoła, do której chodzę jest w miejscowości gdzie mieszkam czyli w Bogunicach. W tej szkole uczyły się moja babcia i mama, teraz ja. Nasza szkoła liczy 3 klasy, uczą nas trzy cudowne panie nauczycielki. Znają każdego z nas bardzo dobrze, dlatego, że jest nas niewielu. Nasza pani uczy nas nie tylko wiedzy, ale też dobroci i miłości. W walentynki nasza pani przygotowała dla każdego serduszka, w których były wierszyki i potem na głos każdy czytał swój. Wszyscy byliśmy ubrani na czerwono. Nasza koleżanka Agata ostatnio odebrała nagrodę w konkursie plastycznym dotyczącym Unii Europejskiej. Sabina, Marlena i Kinga zajęły pierwsze miejsce za choinkę ekologiczną a Dominik wygrał konkurs na najpiękniejszą szopkę. Ja byłem wyróżniony na ogólnopolskim plastycznym konkursie pn. „Moje spotkanie z folklorem”. Ewa, Kinga i ja jedziemy na konkurs wiedzy o św. Pawle. Myślę, że mamy szansę by wygrać ten konkurs bo koleżanki są dobrze przygotowane. Wymyśliliśmy też nazwę dla naszej klasy. Nazywamy się „Podróżnicy”. Każdego roku organizujemy konkurs o tradycjach wielkanocnych. Zawsze zapraszamy gości. W zeszłym roku zaprosiliśmy regionalną artystkę panią Emilię Dziwoki, która akrylowymi farbami maluje strusie i gęsie jajka. Jesteśmy zgraną klasą.
 
Klasa III A ze Szkoły Podstawowej numer 35 w Rybniku - Chwałowicach
Weronika Mazurek

Potrafimy współpracować, robimy razem różne prace plastyczne. Najbardziej lubimy lekcje wuefu i informatyki. Kamil, Martyna, Krzysiu i Tatiana zdobyli drugie miejsce na zawodach „Gry i zabawy”. Natalia i Robert świetnie rysują. Łukasz jest poetą, zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Na szlaku z poezją w plecaku”. Napisał też wiersz o naszej klasie: „Na wuefie nasza klasa za piłką radośnie hasa, a w basenie w poniedziałek widać osiemnaście strzałek, bo III A to sportowy duch, a nasza pani pochwala taki ruch”. Startowaliśmy w konkursie matematycznym „Alfik”, zdobyliśmy trzecie miejsce w rybnickich zawodach pierwszej pomocy, a także wysokie miejsca w konkursach znajomości twórczości H.Ch. Andersena i bajek W. Disneya. Eliasz lubi historię, a ja interesuję się ekologią i marzę o studiach zoologicznych. Zbieramy zużyte baterie i makulaturę. 
 
Klasa III D ze Szkoły Podstawowej numer 34 w Rybniku
Julka wallach

Koledzy są mili, spokojni i nawet można się z nimi dogadać. Lubimy pisać, śpiewać, grać, no i brać udział w różnych konkursach, jak „Pomysł na zabawę z Mikołajem”. Patrycja dostała w nim za swoje prace nagrodę: paletki i ping-ponga. W konkursie „Wesoła szkoła” zwyciężył za to Mirek, a w „Mojej wymarzonej choince” II miejsce zajął Michał. Mirek i Michał to dobrzy matematycy. Ja brałam udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym. Julia, Magda, Patrycja i Klaudia to świetne koszykarki. Mamy w klasie wystawę z naszymi wymyślonymi baśniami. Tutaj wisi też bardzo dobra praca Ali, „Podróże na księżyc”. W ogóle jesteśmy uzdolnieni plastycznie. Robiliśmy do tych baśni własne ilustracje, a także rzeźby z szarego mydła. Mamy też takie zaczarowane słowa, jak „proszę”, „dziękuję” czy „przepraszam”. W maju wybieramy się na zieloną szkołę.
 
Klasa III A ze Szkoły Podstawowej numer 35 w Rybniku - Chwałowicach
Klaudia Grzesik

Mamy bardzo fajną klasę. Lubimy sport. Szymon, Madzia, Łukasz, Dawid i Julia mieli drugie miejsce w „Grach i zabawach”. Paweł i Szymon startowali też w konkursie matematycznym „Alfik”. Paulina gra na organach, a Patrycja świetnie rysuje. Szymon wygrał konkurs plastyczny na plakat o zdrowym jedzeniu w ramach akcji „Stop lekomanii”, a Wiktorię wyróżniono w konkursie „Zdrowy uśmiech”. Nasi koledzy brali też udział w szkolnych konkursach plastycznych: „Biblioteka marzeń” i na stroik świąteczny.  Zbieraliśmy zakrętki od butelek, żeby pomóc kupić wózek inwalidzki dla chorego dziecka. Zrobiliśmy też świąteczne paczki ze słodyczami, pluszakami i książkami dla  dzieci z domu dziecka. Pomagamy polskiej szkole w Stanisławowie na Ukrainie. Dbamy też o środowisko naturalne i  dlatego zbieramy zużyte baterie, makulaturę i  puszki.