Cudowna terapia
Terapia antynikotynowa metodą biorezonansu jest terapią stosowaną już od lat na Zachodzie. Do Rybnika trafiła z Niemiec w roku 2001. Dzięki niej każdy palacz, bez względu na wiek, staż w paleniu i liczbę wypalanych dziennie papierosów, jest w stanie w ciągu jednej sesji rzucić kosztowny nałóg.
– Terapia jest skuteczna i cieszy się dużą popularnością. Aż 90% pacjentów po jednorazowym, 20-minutowym zabiegu pozbywa się nałogu – informuje psycholog Tadeusz Mikołaj Rak. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nie wywołuje też żadnych skutków ubocznych. Jednak czy każdy może z tej terapii skorzystać? Otóż niekoniecznie. – Kobiety ciężarne czy osoby z rozrusznikiem serca muszą szukać innych metod na szybkie rzucenie nałogu – przestrzega prowadzący terapię psycholog.
Jak to działa?
– Za pomocą specjalnego urządzenia, składającego się m.in. z dwóch mosiężnych elektrod, które pacjent chwyta w dłonie, oraz trzeciej elektrody zakładanej na głowę (nazywanej żartobliwie przez terapeutę „czapką Chińczyka”), pacjent otrzymuje porcje fal elektromagnetycznych. Ich częstotliwość jest odwrotna do tej, która emitowana jest przez fale elektromagnetyczne, związane z głodem nikotynowym. Dzięki temu głód nikotynowy jest usuwany, a palacz może bez większego wysiłku porzucić niechciany nałóg – opowiada o działaniu aparatu Tadeusz Mikołaj Rak.
Wstrzemięźliwość przede wszystkim
Czy na pewno terapia antynikotynowa jest tak skuteczna? – Dzięki tej metodzie człowiek z dnia na dzień przestaje odczuwać łaknienie nikotyny, ale jeśli da się skusić i zapali, wtedy istnieje prawdopodobieństwo wrócenia do nałogu. Innymi słowy: aparat likwiduje głód nikotynowy, ale nie decyduje za nas – tłumaczy psycholog.
Pomocna woda
Skuteczność terapii można zwiększyć poprzez detoksykację, czyli odtrucie. W przypadku tego nałogu detoksykacja jest bardzo prosta. Wystarczy wypić 2 litry wody mineralnej niegazowanej dziennie. Jak mówi psycholog: woda oczyszcza, usuwa toksyny, a usunięcie nikotyny z organizmu jest niezbędnym warunkiem trwałego i skutecznego pozbycia się nałogu.
Poczta pantoflowa
Terapia cieszy się dużym zainteresowaniem. Brak tu ograniczeń wiekowych – przychodzi zarówno młodzież, jak i seniorzy w wieku 70 lat. O skuteczności terapii ludzie wiedzą dzięki swoim znajomym, którzy już z niej skorzystali. Aby wziąć udział w terapii należy zadzwonić do Ośrodka Psychoedukacji HOMOSUM (32 422 86 07 lub 502 308 551) i ustalić termin. Dlaczego to takie konieczne?
– Aparat niezbędny do terapii obsługuje dwie nasze placówki – w Rybniku i Bytomiu. Poza tym: dzięki rejestracji telefonicznej osoby zainteresowane przychodzą w uzgodnionym terminie i mimo, iż jest duże zainteresowanie terapią, w naszych placówkach nie ma konieczności czekania w kolejce – zapewnia Tadeusz Mikołaj Rak.
(red)