Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 42 (310) Data wydania: 16.10.12

Niebezpieczne znaki na Piasta

Po niedawnej batalii mieszkańców z miastem dotyczących zakazów parkowania na ulicach Ogródki, Damrota i św. Antoniego, przyszedł czas na ul.Piasta. Tym razem nie chodzi o bezpieczeństwo kierowców, ale pieszych.

Sygnał od mieszkańców ul. Piasta otrzymaliśmy w sprawie zbyt nisko zamontowanego znaku informującego o obowiązkowym zatrzymaniu przed skrzyżowaniem „Stop 50 m”. Okazuje się, że znak był już powodem wielu niebezpiecznych sytuacji. – Byłem świadkiem sytuacji, kiedy w szary wieczór kobieta szła tym chodnikiem i nie zauważyła wystającego znaku. Uderzyła w niego głową i gdyby nie idący z nią mężczyzna, przewróciłaby się na bruk. To nie pierwsza tego typu sytuacja, bo o guza nietrudno. Znak zamontowany jest na wysokości barków osoby średniego wzrostu, a idąc od jego tylnej strony łatwo go nie zauważyć, tym bardziej, kiedy np. zdarzają się awarie oświetlenia na ul. Piasta – mówi Adam Stowski, przedsiębiorca. Podobnego zdania są także inni mieszkańcy. – Bardzo łatwo jest nabawić sobie guza, nie tylko tutaj, ale też na końcu ul. Ogródki, gdzie równie nisko zamontowany jest zakaz skrętu w prawo. To podobno montują specjaliści, ale jak widać czasem nie myślą. To niebezpieczne – zauważa pan Stefan z ul. Ogródki. Nisko położone znaki są szczególnie niebezpieczne dla osób ze słabym wzrokiem, szczególnie przechadzających się ul. Piasta po zmroku. – Moja żona uderzyła głową o ten znak, który jest ewidentnie za nisko. Kiedy ktoś to stawiał, nie myślał o bezpieczeństwie przechodniów. Znak stoi w tym miejscu od niedawna, wcześniej był trójkąt ustępu pierwszeństwa, również za nisko – stwierdza zaniepokojony Stanisław Kosik, mieszkający kilka kroków od niebezpiecznego znaku. Mieszkańcy chcą zwrócić się do magistratu o zmianę wysokości tablic, na taką, gdzie nie będą już zagrażać bezpieczeństwu.

(ska)