Przez trzy najbliższe tygodnie pracownicy Urzędu Miasta Rybnika, uprawnieni do kierowania samochodami służbowymi, testować będą auta z napędem elektrycznym.
Stowarzyszenie "Zielony Racibórz" zebrało odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kontroli systemów grzewczych oraz kar, jakie grożą za palenie odpadami, węglem brunatnym lub flotem. Informacje zawarte w artykule dotyczą całego województwa śląskiego.
22 lutego to pierwszy dzień funkcjonowania punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Marklowice. Z Punktu mogą skorzystać mieszkańcy Gminy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu pod numerem tel. 32 4592837 lub 32 4592830. W związku z COVID 19 i w trosce o wspólne bezpieczeństwo przed wejściem do...
Przez trzy tygodnie pracownicy Urzędu Miasta Rybnika, uprawnieni do kierowania samochodami służbowymi testować będą auta z napędem elektrycznym.
W środę, 17 lutego, rybniczanie będą mogli wziąć udział w konsultacjach eksperckich dla osób zainteresowanych wymianą kotła czy montażem fotowoltaiki. W związku z sytuacją epidemiczną spotkania będą prowadzone w formule zdalnej.
Z końcem stycznia śnieżnobiałe płuca Polskiego Alarmu Smogowego stanęły w centrum Rybnika. Po dwóch tygodniach spędzonych na „świeżym powietrzu” stały się niemal czarne.
Miejska spółka "Hossa" dba o ekologię. Termomodernizacje budynków, wymiana źródeł ciepła, gospodarka odpadami czy ekologiczna biurowość, to tylko niektóre z prowadzonych przez nią ekodziałań.
Pojemniki na zużyte baterie, wykonane przez Służby Komunalne Wodzisławia Śląskiego zostaną umieszczone w dzielnicach: Wilchwy, Radlin II, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, Jedłownik Osiedle, Kokoszyce, Zawada i Nowe Miasto. Obecnie na terenie miasta stoją dwa takie pojemniki (w Parku Miejskim i Rodzinnym Parku Rozrywki).
We wszystkich 25 gminach Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego trwają konsultacje eksperckie dla mieszkańców zainteresowanych wymianą kotła, montażem fotowoltaiki czy innymi inwestycjami proekologicznymi. Z konsultacji online mogą skorzystać także mieszkańcy Żor.
Stowarzyszenie Zielony Racibórz wyjaśnia, czym jest kocioł piątej klasy. Uwagę przykuwa przede wszystkim porównanie emisji spalin kotłów pozaklasowych (tzw. "kopciuchy") oraz kotłów 3, 4 i 5 klasy.