29-letni górnik zatrudniony w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Mężczyzna uległ wypadkowi pod ziemią w styczniu 2025 r. w kopalni Knurów-Szczygłowice. Doznał oparzeń III stopnia, które obejmowały 60% powierzchni ciała, poparzone zostały również górne drogi oddechowe.
Strategiczna inwestycja, która zapewni kopalni Budryk działalność do 2077 roku, osiągnęła kluczowy etap. Podziemne połączenie wentylacyjne kopalni Budryk z Ruchem Knurów zostało zrealizowane.
W Polskiej Grupie Górniczej powołano zespół specjalistów z zakresu zagrożeń aerologicznych i górniczych, którego zadaniem będzie udoskonalenie profilaktyki metanowej i pożarowej w kopalniach PGG. W piątek, 21 marca, członkowie zespołu spotkali się na pierwszym posiedzeniu roboczym.
Jeden z posłów pytał, jak to jest, że gdy rządził PiS, górnictwa węglowe przynosiło zyski, a obecnie przynosi straty.
W czwartek, 20 marca 2025 roku w siedzibie spółki odbyło się spotkanie zarządu PGG S.A. z organizacjami związków zawodowych dotyczące sposobu realizacji wzrostu wynagrodzeń w roku 2025 określonego w tzw. Umowie Społecznej.
Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano poszkodowanego górnika do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Do wypadku doszło w środę o poranku.
Dyrektorką Departamentu Górnictwa i Hutnictwa w Ministerstwie Przemysłu została Ilona Malik. Stanowisko objęła w tym tygodniu (10.03.). Do tej pory była wicedyrektorką Biura Prawnego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
W Ruchu Borynia kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie w czwartek (13.03.) doszło do wypadku, w którym ucierpiał 35-letni górnik.
W minionych miesiącach informowaliśmy o tym, że JSW systematycznie wybiera oszczędności z funduszu stabilizacyjnego. Jeśli ten trend utrzyma się, to środki zgromadzone w funduszu "na czarną godzinę" wyczerpią się do połowy roku. Tymczasem zarząd spółki podzielił się informacjami o pierwszych efektach "wdrożenia inicjatyw optymalizacyjnych,...
Dzięki czujności i działaniach Biura Kontroli Wewnętrznej w ostatnich latach udało się wykryć w Polskiej Grupie Górniczej sprawców kradzieży i oszustw na kilka milionów złotych (z których ponad 2 mln zł zostały już odzyskane).
Ograniczenie wydobycia, rosnące koszty, niskie ceny węgla - wszystko to przekłada się na fatalne wyniki finansowe. Nic dziwnego, że w tej sytuacji zarząd JSW decyduje się sięgać po środki zgromadzone w specjalnym funduszu. Problem w tym, że jeśli tempo "przepalania" oszczędności utrzyma się, źródełko wyschnie w połowie roku.
Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej S.A. na posiedzeniu we wtorek 4 marca 2025 roku powołała Łukasza Deję na stanowisko Prezesa Zarządu PGG S.A.
Po czterech latach od stworzenia koncepcji, pozyskania pieniędzy oraz rozpoczęcia procesu inwestycyjnego wreszcie mieszkańcy Pszowa mogą zobaczyć efekt końcowy - zrewitalizowany budynek byłej maszyny wyciągowej szybu "Jan" KWK Anna.
Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaci deputat węglowy za 2025 rok w 12-miesięcznych ratach. Działacze z reprezentatywnych organizacji związkowych są oburzeni tą decyzją. Natomiast Zarząd JSW poinformował, że zgodnie z zawartymi wcześniej porozumieniami ze stroną społeczną, miał taką możliwość.
Jastrzębska Spółka Węglowa SA 26 lutego złożyła wniosek o koncesję wydobywczą dla złoża "Dębieńsko 1".
Sektor górnictwa węgla kamiennego zdaje się podążać prostą drogą do katastrofy - koszty rosną, a przychody maleją.
Ruch Chwałowice kopalni ROW zwyciężył w dorocznym konkursie "Bezpieczna Kopalnia", którego wyniki ogłoszono we wtorek, 25 lutego, podczas gali Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie. Wszystkie stopnie na podium zajęły w tym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej.