Dożynki gminne w Lubomi współorganizują sołectwa Grabówka i Ligota Tworkowska. Główne uroczystości odbędą się nieopodal nowego centrum Grabówki.
Trwa konkurs na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego". Wśród 45 realizacji, które znalazły się w finale konkursu, znajduje się 6 propozycji z naszego regionu. Sprawdź czym mogą pochwalić się Czerwionka-Leszczyny, Godów, Lubomia, Mszana, Rydułtowy i Racibórz.
Stertę beczek, pojemników wypełnionych resztkami olejów zlokalizował pewien mężczyzna spacerujący z psem rano 6 maja na terenie należącym do PKP PLK, przy trasie Syrynia - Buków. PKP PLK zobowiązały się uprzątnąć teren do końca ubiegłego tygodnia.
Budowa świetlicy i kaplicy w Grabówce kosztowała 4,5 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty została przekazana gminie w ramach odszkodowania. Ale wskutek braków w dokumentacji gmina dopłaciła o ćwierć miliona złotych więcej niż planowała.
17 listopada w Grabówce odbyły się uroczystości związane z oddaniem do użytku dwóch nowych obiektów – świetlicy oraz kaplicy. - Dla nas to radosne wydarzenia, dla mieszkańców Ligoty pewnie trochę smutne – mówi Gabriela Świerzy, sołtyska Grabówki. Świetlica została oficjalnie nazwana Wiejskim Domem Kultury imienia Ligoty Tworkowskiej.
Potwierdzają się informacje o poślizgu w budowie świetlicy na Grabówce. W zaplanowanym terminie nie uda się również wybudować kaplicy.
Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu zleciła policji ustalenie, jak dużo szczątków znajduje się w ziemi w okolicach Grabówki. We wtorek na miejscu przeprowadzono wizję lokalną. Zamknięto również ubojnię podejrzaną o nielegalne pozbywanie się odpadów.
Dziś na zlecenie wodzisławskie prokuratury rejonowej w Grabówce przeprowadzona została wizja lokalna, w miejscu gdzie 2 października detektyw Jerzy Godlewski ujawnił poubojowe odpady wołowe.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach udostępnił nam wyniki badań próbek gleby pobranych w Grabówce. 2 października detektyw Jerzy Godlewski ujawnił tam szczątki poubojowe zwierząt wołowych.
Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Wodzisławskich
W Grabówce odnaleziono kości, zwierzęce głowy i inne szczątki, które zakopane były na działce, wchodzącej przed laty w skład Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Obecnie właścicielem terenu jest miejscowy producent mięsa. O sprawie pisaliśmy we wtorek. Dziś swój materiał opublikowała też telewizja TVN.
Na przeszkodzie stanęła mgła.
W poniedziałek 22 października do gminy Lubomia przyjedzie prezydent RP.
Wodzisławscy policjanci ustalają okoliczności śmierci 64-latka, którego zwłoki znaleziono na terenie zakładu rybackiego we wsi Grabówka. Jak ustalono, mężczyzna wpadł do stawu, skąd wyciągnęli go pracownicy zakładu. Mimo przewiezienia do szpitala i podjętej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych.
Mimo że większość gmin odwleka realizację większości zaplanowanych inwestycji na lepsze czasy, akurat w Lubomi w przyszłym roku zostanie rozpoczęta rekordowa liczba zadań.
Kierowcom podróżującym drogą wojewódzką 936 na ulicy Bukowskiej w Grabówce na auta leciały suche gałęzie. Administrator drogi odpowiada, że nie miał sygnałów o problemie, ale obiecał się nim zająć i słowa dotrzymał.
Kuria zgodziła się na zbycie gminie działki potrzebnej do budowy kaplicy.
W poniedziałek 1 sierpnia na nadzwyczajnej sesji rady gminy Lubomia podpisane zostały dwie kolejne umowy pomiędzy gminą Lubomia a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach.