Już w sobotę odbędzie się impreza OWN LIVE. Jednak życie to nie tylko beztroska zabawa. W czasie festynu będzie można wesprzeć Sylwię i Tomasza Wojnarowskich, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. Specjalnie z myślą o nich zorganizowane zostanie stoisko charytatywne z ciekawymi gadżetami.
O tym, że na naszych osiedlach brakuje parkingów, wiadomo nie od dzisiaj. Mieszkańcy poszukują miejsc, gdzie mogliby zostawić swoje samochody. Na osiedlu Gwarków rozważana jest propozycja, aby jeden z większych trawników zamienić na takie miejsce.
Mieszkańcy osiedla Arki Bożka wykazali się dużą determinacją, gdyż udało im się przeforsować remont chodnika w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego – zadanie ogólnomiejskie. Za kwotę 100 tys. zł zostanie wykonany trakt dla pieszych, prowadzący na tzw. stary targ.
Każdy, kto przejeżdża przez sołectwo Szeroka, z pewnością zauważył, że remiza tamtejszej ochotniczej straży pożarnej przechodzi metamorfozę. Na jednej ze ścian pojawił się mural o tematyce strażackiej właśnie. Jednak to jeszcze nie wszystko! Malowidło ma pochłaniać smog.
W niedzielę pomimo zmiennej aury w Parku Zdrojowym odbył się koncert z cyklu Jastrzębskie Lato Muzyczne. Na scenie przed muszlą koncertową zaprezentował się Dawid Janiak. Publiczność, jak zwykle, dopisała.
Mimo tego, że w niedziele padał deszcz, nie zabrakło jastrzębian chętnych na podążanie historycznym szlakiem. Tym razem w rolę przewodnika po dawnym uzdrowisku wcielił się znawca jego historii i kierownik Galerii Historii Miasta Marcin Boratyn. Oprócz wielu artykułów i książek, których jest autorem, potrafi snuć wciągające opowieści...
Pogłaskać alpaki, wsiąść do radiowozu policyjnego, a może pobiegać między strumieniami fontanny i rozkoszować się parkową zielenią? Wcale nie trzeba wyjechać gdzieś daleko, aby doświadczyć uroku beztroskiej wakacyjnej laby. Nie trzeba wiele. Wystarczy garść pomysłów i zaangażowanie. Niewielkie środki można pozyskać od przychylnych...
Cztery jastrzębskie obiekty walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego. Konkurs ogłosił Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród 35 propozycji znajdują się 4, pochodzące z naszego miasta. Obiekt, który zdobędzie najwięcej głosów internautów, otrzyma Nagrodę Publiczności.
Wielu bez szarlotki nie wyobraża sobie lata i samodzielnie sporządza ten przysmak. Inni natomiast zamawiają go podczas swoich wizyt w kawiarniach. Na Śląsku ta słodkość nazywa się bryja, a jego wykonanie podobno nie jest wcale trudne. A zatem posłuchajmy opowieści o kolejnym wyrobie tej ziemi.
O tym, że pogarsza się kondycja polskiego górnictwa, piszą do premiera Donalda Tuska związkowcy z NSZZ „Solidarność”. Dominik Kolorz i Bogusław Hutek nie kryją obaw, że wkrótce może dojść do przyśpieszonej likwidacji kopalń.
Zwykła, niepozorna alejka na jednym z osiedli ma szansę przekształcić się w ciekawe miejsce rekreacyjne dla mieszkańców. Już zaspokajamy ciekawość czytelników i informujemy, że taka metamorfoza odbędzie się na osiedlu Staszica.
Wakacje to czas beztroskiej laby. Wydawałoby się, że na jastrzębskich osiedlach wieje nudą. Niekoniecznie musi tak być. We wtorek na ulicy Zielonej można było zobaczyć alpaki. Wszystko to w ramach wakacji z osiedlem Arki Bożka, w których biorą udział najmłodsi mieszkańcy.
To była piękna niedziela, po początkowych problemach z pogodą słońce zaświeciło nad Zebrzydowicami. Tym razem to nie pałac o średniowiecznej genezie był głównym bohaterem dnia, a przystań MATEO położona tuż przy stawie Młyńszczok.
Pytanie postawione na wstępie wbrew pozorom nie jest z tych science fiction, a może dotykać bliskiej rzeczywistości. Nie jest tajemnicą, że kolejne kopalnie węgla kończą swój żywot. W innych – nie ma co liczyć na zwiększenie zatrudnienia. Co więc zaproponować mieszkańcom Górnego Śląska? Może dynamicznie rozwijające się zielone...
Rodzinny Rajd Rowerowy przejechał w sobotę ulicami miasta. Mimo ponad 30-stopniowego upału wzięło w nim udział około 80 uczestników. Na mecie rajdu na wszystkich czekały kiełbaski z grilla i konkurencje sportowe.
Ogródki działkowe służą do wypoczynku i relaksu. Jednak przychodząc na niektóre z nich, trudno oprzeć się wrażeniu, że znajdujemy się na… wysypisku śmieci. Są wprawdzie kontenery na śmieci, odpady plastikowe czy papierowe, ale wszystko to na nic. Sterty śmieci burzą wakacyjną sielankę. Nawet ponad 100 tys. zł nie wystarcza na utrzymanie porządku.
W Jastrzębiu-Zdroju można zobaczyć, a nawet dotknąć przedmioty, którymi kiedyś szczycili się ich posiadacze. Byfyj to kredens, bez którego nie można było wyobrazić sobie domu z prawdziwego zdarzenia. Są też żelazka na węgiel i inne ciekawe artefakty.