Musi być bezpiecznie dla ludzi, ale i optymalnie dla środowiska - kwestia koszenia trawy w Jastrzębiu-Zdroju od kilku lat podlega konsekwentnie realizowanemu programowi. Dzięki temu trawniki w mieście są nieco wyższe, bogate w różnorodne gatunki traw i kwiatów, a przede wszystkim - utrzymują one odpowiedni poziom wilgotności gleby i pozwalają...
Program prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwia otrzymanie dotacji do zakupu pompy wodnej w nowo budowanych budynkach mieszkalnych.
1 stycznia 2022 roku w województwie śląskim wszedł w życie kolejny, ważny etap tzw. uchwały antysmogowej. Od tego dnia nie mogą już być eksploatowane kotły bezklasowe (bez tabliczki znamionowej) oraz te wyprodukowane przed 2007 rokiem.
Każda osoba, która odda w Gminnym Punkcie Zbierania Odpadów Niebezpiecznych minimum 2 kg surowców: makulatury, złomu lub szkła otrzyma torebkę nasion łąki kwietnej.
Sprzęt AGD, plastiki, stare opony, a nawet... sztuczna szczęka w słoiku czy płetwa do pływania - łącznie prawie 2 tony odpadów usunęła w ramach "Wielkiego Zbierania Śmieci" Młodzieżowa Rada Miasta.
Jastrzębie-Zdrój ogłosiło marzec Miesiącem Ekologii. Wszystko za sprawą Młodzieżowej Rady Miasta. W planach Dzień Recyklingu z koncertem Smolastego i sprzątanie miasta.
OWN, Zdrój i Szeroka - to miejsca, w których zostanie zorganizowane wielkie sprzątanie w ramach miesiąca recyklingu. Akcję koordynuje jastrzębska Młodzieżowa Rada Miasta.
18 marca na plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta. Odbędzie się tam Dzień Recyklingu. W programie między innymi koncert Smolastego.
Na sesji Rady Miasta, 24 lutego omawiano między innymi kwestię piecyków gazowych w mieszkaniach, które sprawiają ogromne problemy i są realnym zagrożeniem życia dla mieszkańców.
Miejsce na wysypisku śmieci powoli się kończy. Pojawia się pytanie - co dalej? Jednym z rozwiązań jest wybudowanie spalarni śmieci, która może między innymi przyczynić się do obniżenia cen za wywóz odpadów.