Przebudowa pochłonie blisko 40 milionów złotych. Zgodnie z umową, jaką Jastrzębie podpisało z firmą budowlaną, prace mają się zakończyć w pierwszej połowie 2024 roku. Prezydent Anna Hetman tłumaczy, że przebudowa pokopalnianej łaźni jest jednym z symboli transformacji symboli górniczych w mieście.
Pracownicy firmy Szkolenie i Górnictwo w JSW otrzymają więcej za tak zwane „flapsy”, czyli posiłki profilaktyczne. Porozumienie w tej sprawie podpisano 27 grudnia. Od 1 stycznia 2023 wzrosną także wynagrodzenia w firmie.
Znamy już pierwsze produkty, wpisane na listę jastrzębskich Produktów Lokalnych. Ma to zachęcić do korzystania z usług miejscowych przedsiębiorców. Chodzi też o wzmocnienie rodzimych firm, poprzez przedstawienie ich oferty.
To największa z dotychczasowych podwyżek płacy minimalnej. Rozporządzenie Rady Ministrów zacznie obowiązywać 1 stycznia 2023 r.
W grudniu przeprowadzono próbny egzamin maturalny, styczeń i luty to czas zabaw studniówkowych, a potem... odliczanie do końca roku szkolnego i matury. Sprawdź, kiedy odbędą się egzaminy z poszczególnych przedmiotów.
Produkcja okien drewnianych to zaawansowany i wieloetapowy proces. W Eko-Oknach zajmuje się tym prawie 200 osób.
Stara wiślańska karczma kryje ciekawe tajemnice. Niegdyś, w XVIII wieku, była schronieniem dla ludzi przychodzących z odległych przysiółków na nabożeństwo do kościoła ewangelickiego. Korzystały także z niej dzieci uczęszczające do szkoły. Teraz w budynku mieści się muzeum, skrywające wiele ciekawych eksponatów i opowieści.
Przed pierwszymi zawodami noszono śnieg w skrzyniach i koszach, aby wysypać je na skocznię narciarską, usytuowaną nad jednym ze zboczy, opadającym do Doliny Mikołaja w Parku Zdrojowym. Jednak w nocy z piątku na sobotę obfite opady białego puchu ucieszyły wszystkich. W niedzielę można było rozegrać pierwsze jastrzębskie zawody w skokach...
Uczniowie Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, klasy gastronomiczne, zachęcają do wykonania drożdżowej gwiazdy z makiem. Przepis jest sprawdzony. Został wykonany na zajęciach zawodowych w grudniu.
Jest mistrzynią pierogów, ale i inne dania nie mają przed nią tajemnic. Uśmiechnięta, otwarta na ludzi, pracowita. Tola, a właściwie Antonina przyjechała do Polski z Ukrainy. Wraz z rodziną uciekała przed wojną. Teraz mieszka w Jastrzębiu. Ona i jej rodzina będą mieć dwie wigilie - jedną 24 grudnia, a drugą 6 stycznia.
Już przełamali się opłatkiem i zjedli tradycyjną wieczerzę wigilijną. Były życzenia i prezenty. Prawie tak, jak w każdym domu. Prawie, bo wszystko odbyło się w baraku na dwa dni przed 24 grudnia. Pomieszczenia, w których mieszkają, są pozbawione łóżek. Śpią na podłodze, obok tobołków stanowiących ich cały dobytek. Tak wygląda...
Coroczna akcja „Święta dla Wszystkich” zakończyła się sukcesem. Do rąk potrzebujących trafiło 298 paczek. Jest to o 98 więcej niż w ubiegłym roku. Na tę pomoc złożyło się wielu mieszkańców Jastrzębia, także tych, którzy sami borykają się z problemami finansowymi.
Zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, w tym właściwe zachowanie kierowców i pieszych podczas przekraczania torów kolejowych były tematem konferencji zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w związku z działaniami realizowanymi w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd".
Jak zwykle w czasie świąt autobusy miejskie i powiatowe zmieniły rozkłady jazdy. W jednym miejscu zebraliśmy informacje dla mieszkańców regionu.
O chorobie Parkinsona mówiło się dużo, gdy żył jeszcze Jan Paweł II. Po jego śmierci schorzenie zniknęło z debaty publicznej. Tymczasem chorobę Parkinsona diagnozuje się u coraz młodszych ludzi.
22 grudnia przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie otwarto żywą szopkę.
Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące określonych partii popularnych herbatników. Wykryto w nich podwyższony poziom akryloamidu, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.