Czy można wydać „O” euro na noclegi w Europie? Gdzie w okolicach Strasburga znajduje się świątynia buddyjska? Czy trzeba mieć specjalną kondycję, aby pokonać ponad 4 tysiące km? O tym wszystkim opowiada Piotr Ufnal, który odbył rowerową podróż z Jastrzębia do Francji i z powrotem.
Prezydent Anna Hetman kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach samorządowej kampanii wyborczej. We wtorek do kina Centrum przybyli radni oraz zainteresowani mieszkańcy. Nie brakowało gorących tematów.
Bartosz Pastuszak, uczeń klasy gastronomicznej w „Korfantym” przechodzi do kolejnego etapu w programie telewizji TVN MasterChef Nastolatki. Jego kulinarna przygoda nadal trwa. Tak więc za tydzień będziemy mogli zobaczyć go w akcji.
Taka prozaiczna rzecz jak słupek drogowy może bardzo ułatwić życie. Wiedzą o tym mieszkańcy osiedla Staszica, którzy cieszą się z tego, że ten element małej architektury oddziela chodnik od jezdni.
Taka nauka to jest nauka! 22 uczniów z „Korfantego” przebywa obecnie w słonecznej Italii, gdzie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz poznają piękny kraj. Stacjonują w Rimini, znanym kurorcie nad Morzem Adriatyckim.
Dużo krwi było w sobotę przed halą widowiskowo-sportową, a dokładnie w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Jastrzębianie dzielili się tym najcenniejszym darem, jaki mogą ofiarować drugiemu człowiekowi.
Łatuś to pogodny psiak, który jednak trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. Nie wiadomo, dlaczego jego dotychczasowi opiekunowie stracili zainteresowanie zwierzęciem. Na dodatek cierpi ono na ataki padaczki i niezbędne jest drogie badanie głowy.
We wtorek, w kinie Centrum, odbyła się konwencja wyborcza Anny Hetman. Zaprezentowano program wyborczy oraz przedstawiono kandydatów na radnych. Obecnie urzędująca prezydent przekonuje, że jest gwarancją rozwoju miasta.
To już nie pierwszy raz, kiedy nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju mieli możliwość skorzystać z zagranicznych kursów i szkoleń w ramach programu Erasmus+. Tym razem zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności, realizując projekt „Pasja. Mobilność. Praktyka”.
Anna Nowak-Ibisz jest doskonale znana, jako prezenterka programu „Pani Gadżet”, nadawanym w telewizji TVN Style. Zdołała zaskarbić sobie uznanie pań, które głównie ją oglądają. Nic zatem dziwnego, że na spotkanie z nią do Łaźni Moszczenica przybyło spore grono zainteresowanych jastrzębianek.
Miała niewiele, bo 155 cm wzrostu, ważyła jakieś 63,5 kg, wiek 45-50 lat. Czy niezwykłość tej kobiety polegała na tym, że była rasy żółtej, a może parała się magią, może obawiano się, że była demonem, czarownicą nawet? Dość powiedzieć, że pochowano ją głową w kierunku ziemi, aby jej dusza czasem nie wróciła do żywych...
Dostać się do telewizyjnego show "MasterChef Nastolatki" w telewizji TVN jest dużym sukcesem Bartosza Pastuszaka. Jednak przygoda kulinarna tego 16-letniego ucznia klasy gastronomicznej w „Korfantym” została zapoczątkowana dużo wcześniej. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od klusek śląskich.
Co młodzi ludzie zmieniliby w mieście? Uczniowie ze szkół podstawowych mają całkiem przyziemne marzenia. Wiele z nich daje się zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego. Posłuchajmy, czego chcą młodzi spotkani w Jarze Południowym.
Bartosz Pastuszak, jastrzębianin, który wziął udział w pierwszej odsłonie programu kulinarnego "MasterChef Nastolatki", przechodzi do kolejnego etapu. Ucznia „Korfantego” będziemy mogli zobaczyć w kolejnym odcinku.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju mają świetną okazję podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie są na stażach u lokalnych pracodawców. Jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zaangażowanie pedagogów w zdobycie prawie miliona złotych na ten cel.
Już w niedzielę rusza kolejna odsłona programu "MasterChef Nastolatki" w telewizji TVN. Wśród zawodników zobaczymy jastrzębianina, ucznia Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, Bartosza Pastuszaka.
Jak można przekonać młodych ludzi, że nie istnieją bariery, aby realizować swoje marzenia, nawet wtedy, kiedy ciężka choroba utrudnia postawienie kilku kroków? Zdobycie Kościelca w Tatrach wydaje się być przedsięwzięciem karkołomnym, a jednak możliwym. Wszystko dzięki wolontariuszom znanym jako Szerpowie Nadziei.