Jeśli wśród Czytelników są osoby chcące poczuć smak adrenaliny, gotowi na nową przygodę – to propozycja w sam raz dla nich. We wrześniu odbędzie się druga już edycja imprezy sportowej pod intrygującą nazwą Hajer Indoor Triathlon. Bez obaw, początkujący są również mile widziani.
- Zachęceni sukcesem punktu tymczasowego wydawania paszportów na Lotnisku Chopina w Warszawie zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne punkty - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak. W lipcu ruszyły trzy punkty: w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.
W niezwykle gorący weekend w Parku Zdrojowym aż kipiało od propozycji kulturalnych z książką w tle. Nie zabrakło spotkań z autorami, warsztatów dla najmłodszych, dobrej muzyki i dyskusji na różnorodne tematy. Wszystko dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, organizatorowi imprezy, pod intrygującą nazwą Kulturalny Open Space.
Dwóch jastrzębian Grzegorz „Syki” Sypniewski i Piotr Ufnal podjęło wyzwanie. Ich celem jest przepłynięcie trzeciej co do wielkości rzeki Polski – Warty. W niedzielę wyruszyli na jezioro Poraj, skąd zaczęli swoją przygodę.
Pani Agata od wielu lat jest członkinią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w ramach Ruchu Światło-Życie. Wspólnie z narzeczonym, Mateuszem, podjęli decyzję, że na ich weselu nie będzie alkoholu. Jak zareagowali najbliżsi i jak wyglądała zabawa?
I nadeszły wakacje. Jak co roku tu i ówdzie można usłyszeć, że wieje nudą. Czy na pewno? Jeśli wycieczkę do nowo otwartego Orientarium w Łodzi albo do Bachledowej Doliny na Słowacji można nazwać nudą, to tak. Jeszcze dorzućmy warsztaty kosmiczne albo poszukiwaczy skarbów - to dopiero jest nuda! Dla tych, którzy jednak chcą, coś...
Czerwcowe spotkanie z cyklu Przystanek Muzeum, które odbyło się w Galerii Historii Miasta, poświęcone było niełatwym relacjom polsko-ukraińskim. Zaproszenie do Jastrzębia przyjął autor książki pt. „Cena wyboru. Blizny Wołynia” - Piotr Lasota Powieść osadzona jest w kontekście dramatycznych wydarzeń na Wołyniu (1943) i ich...
Pojechaliśmy z Rybnika do Gliwic. Nowym połączeniem, które zyskuje na popularności. Rybnik czekał prawie ćwierć wieku na powrót tej linii. Wsiedliśmy do porannego pociągu o 7.00 i za 49 minut znaleźliśmy się w Gliwicach.
Jastrzębianie liczną grupą wzięli udział w jubileuszowych XXV Pływadłach w ramach Festiwalu Górnej Odry. 40-kilometrowy odcinek Odry pokonali kajakami. Do domu wrócili pełni wrażeń i ze wspomnieniami dobrej zabawy.
Wiadomo już, kto zagra podczas tegorocznej edycji festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemii w Wodzisławiu Śląskim.
Piękna słoneczna pogoda, rozlewiska rzeczki Szotkówki, kajaki, a dla pragnących błogiego spokoju leżaczki – to sceneria kolejnego dnia Festiwalu Górnej Odry w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem miejscem wydarzeń była Przystań Szymańcówka.
Mateusz Mrówka z Aktywna Pszczyna Runners z czasem 1:08:57 wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na drugim miejscu zameldował się Mateusz Pawełczak, trzeci na mecie pojawił się Rybniczanin Marcin Ciepłak. Wśród pań najlepsza okazała się Ukrainka Nataliia Semenovych z czasem 1:17:58. Druga była Magdalena Patas (1:19:26),...
Festiwal Górnej Odry zawitał także do Jastrzębia-Zdroju, gdzie 22 czerwca przygotowano atrakcje w formie pikniku rodzinnego przy Carbonarium.
Rozpoczęło się lato, wakacje, a więc w pełni rusza sezon urlopowy. Warto się dobrze przygotować do wyjazdu, aby przebiegł bezpiecznie. Specjalny poradnik przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa.
Jedną ze scen Festiwalu Górnej Odry jest jastrzębski Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego – miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.
W piątek w Galerii Sztuki Współczesnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac Zygmunta Brachmańskiego. To znany śląski artysta, który wykonuje zarówno prace monumentalne, jak i statuetki czy rzeźby okolicznościowe.
Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach sprzedaje kamienie szlachetne w ramach licytacji. Do kupienia jest 6 korundów jest 5 szafirów i rubin. Kamienie są w bardzo dobrym stanie i posiadają certyfikaty.