Zapowiada się bardzo ciekawa Wielkanoc. Będzie bardzo ciepło i słonecznie, ale miejscami spadnie deszcz, zaś niektóre miejsca nawiedzą burze. Na południu we znaki może się dać silny wiatr, przed którym ostrzegają synoptycy.
Blisko połowa aktywnych konsumentów chce ograniczyć tegoroczne wydatki wielkanocne w sklepach względem zeszłorocznych. Jednak w tym roku takich osób jest zdecydowanie mniej niż tych, które w 2023 r. chciały mocniej zaciskać pasa.
Święta wielkanocne to czas intensywnych przygotowań do tego wyjątkowego czasu. Sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce zapewnić swoim bliskim wszystko, co najlepsze. Wielu nie może doczekać się spokoju w rodzinnym kręgu. Jednak są i oni - bezdomni, dla których świąteczny czas jest trudny, bo przywołuje wspomnienia i wywołuje wzruszenia.
W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne i milkną kościelne dzwony, aby odezwać się w dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Warto, właśnie w tym szczególnym czasie, posłuchać opowieści o jastrzębskiej kolekcji dzwonków. Również i one nawiązują do tego świątecznego czasu.
W jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się czarujący koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy nagrodzili muzyków owacjami na stojąco.
Niedziela była trzecim dniem Jarmarku Wielkanocnego. Jastrzębianie chętnie wzięli w nim udział, tym bardziej że atrakcji nie brakowało. Jak co roku, świąteczny przysmak przygotował znany jastrzębski kucharz Michał Bałazy.
Bartosz Pastuszak, utalentowany uczeń klasy gastronomicznej w „Korfantym, nadal jest w grze w programie TVN MasterChef Nastolatki. Jastrzębianin na tyle dobrze radzi sobie z konkurencjami, że przechodzi do kolejnej rundy.
Sobota to drugi dzień Jarmarku Wielkanocnego. Tym razem był to dzień konkursowy – na Najciekawszą Pisankę Wielkanocną oraz Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uzupełnienie stanowił ciekawy program artystyczny.
Na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgościł się Jarmark Wielkanocny. Mieszkańcy mają do wyboru bogatą ofertę towarów, ale też program artystyczny. Zarówno dla młodszych i starszych jastrzębian znajdzie się coś ciekawego.
21 marca to pierwszy dzień wiosny. To dobra pora, aby otworzyć sezon jastrzębskich fontann zdrojowych. Z tej okazji na deptaku przy ulicy 1 Maja odbyła się pierwsza w tym roku impreza, która przyciągnęła tłumy mieszkańców.
Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego stał się sceną dla świętowania pierwszego dnia wiosny lub - jak kto woli - dnia wagarowicza. Słoneczna pogoda wprowadziła wszystkich w świetny nastrój. Uczestników nie trzeba było długo namawiać do wspólnej zabawy.
Czy można wydać „O” euro na noclegi w Europie? Gdzie w okolicach Strasburga znajduje się świątynia buddyjska? Czy trzeba mieć specjalną kondycję, aby pokonać ponad 4 tysiące km? O tym wszystkim opowiada Piotr Ufnal, który odbył rowerową podróż z Jastrzębia do Francji i z powrotem.
Bartosz Pastuszak, uczeń klasy gastronomicznej w „Korfantym” przechodzi do kolejnego etapu w programie telewizji TVN MasterChef Nastolatki. Jego kulinarna przygoda nadal trwa. Tak więc za tydzień będziemy mogli zobaczyć go w akcji.
Taka nauka to jest nauka! 22 uczniów z „Korfantego” przebywa obecnie w słonecznej Italii, gdzie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz poznają piękny kraj. Stacjonują w Rimini, znanym kurorcie nad Morzem Adriatyckim.
Dużo krwi było w sobotę przed halą widowiskowo-sportową, a dokładnie w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Jastrzębianie dzielili się tym najcenniejszym darem, jaki mogą ofiarować drugiemu człowiekowi.
- Myślę, że dla nas, ludzi Kościoła, opowieść Marcina o Kościele stanowi nie lada problem. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że nie ma w nas zgody na tę opowieść - pisze ks. Łukasz Libowski.
Łatuś to pogodny psiak, który jednak trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. Nie wiadomo, dlaczego jego dotychczasowi opiekunowie stracili zainteresowanie zwierzęciem. Na dodatek cierpi ono na ataki padaczki i niezbędne jest drogie badanie głowy.