Mieszkańcy gminy Rudnik mogą sięgnąć po dotację do wymiany źródła ciepła. Wnioski w urzędzie można składać od 15 lutego do 15 marca.
Jak co roku sprawdzamy, na co w poszczególnych gminach Raciborszczyzny przeznaczono fundusz sołecki. Jako pierwsza gmina Rudnik.
Dzięki utrzymanym stawkom, choć i tak już wysokim, mieszkańcy nie muszą zmieniać deklaracji, którą złożyli w poprzednich latach do urzędu.
Na przestrzeni roku w gminie Rudnik (sołectwa: Czerwięcice, Lasaki, Ligota Książęca, Ponięcice, Strzybnik, Rudnik, Jastrzębie, Gamów, Łubowice, Modzurów, Sławików, Grzegorzowice, Brzeźnica i Szonowice) odnotowano więcej urodzeń niż w 2021 r., ale i tak więcej było zgonów.
Za nami kolejne złote gody. Na czwartek 29 września swoją uroczystość zaplanowała gmina Rudnik.
Kto nie zatańczy z Berem, ten przez cały rok nie będzie miał porządku w obejściu. Wiedzą o tym dobrze gospodarze i gospodynie ze Sławikowa i okolic, dlatego też chętnych do zatańczenia z Berem nie brakuje.
Sołectwa gminy Rudnik zadecydowały, na co przeznaczą fundusz sołecki. W tym roku do podziału na wszystkie wioski było 392 606,58 zł, a więc o nieco ponad 35 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Sprawdzamy, w co zainwestować chcą poszczególne miejscowości.
2022 rok przyniesie dla mieszkańców gminy Rudnik podwyżkę za śmieci. I to niemałą.
- Nagrodzone osoby, to prawdziwi pasjonaci, którzy z pracy lub wolontariatu uczynili misję życiową - mówił wójt Piotr Rybka na gali wręczenia Fial Przedsiębiorczości. To uhonorowania, które rudnicki samorząd rozdał już po raz trzeci. Trafiły do przedsiębiorców, rolników i społeczników.
Niedziela 12 września obfituje w uroczystości dożynkowe organizowane na terenie gminy Rudnik. Organizatorem kolejnych jest sołectwo Lasaki.
W najbliższą niedzielę (tj. 12 września) w dziewięciu miejscowościach powiatu raciborskiego mieszkańcy będą dziękować za tegoroczne plony. Większość obchodów kończy się na uroczystej mszy świętej, choć nie brakuje miejscowość, gdzie przygotowano dodatkowe atrakcje. W ten weekend odbędą się również dożynki w Łańcach –...
Niebywały dramat na Starej Wsi, uwolnienie urzędnika kolejowego od winy i plaga pożarów w regionie – między innymi o tym pisano w Nowinach w sierpniu 1911 roku. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie.
Z analizy raportu stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Rudnik wynika, że na przestrzeni roku płatnicy systemu wytworzyli o ponad 137 ton więcej odpadów, aniżeli rok wcześniej. Jakie jeszcze informacje zawarto w dokumencie?
Znany jest już następca mł. asp. Pawła Malcharczyka. Nowym dzielnicowym gminy Rudnik został asp. szt. Grzegorz Antkowiak.
– Awans zawodowy naszego dzielnicowego mł. asp. Pawła Malcharczyka – podał Urząd Gminy w Rudniku.
W gminie Rudnik uhonorowano małżeństwa za długoletnie pożycie małżeńskie. Ze względu na pandemię koronawirusa odstąpiono od organizacji uroczystości w formie spotkania wszystkich par. Do jubilatów pojechała urzędnicza delegacja.
Większość gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu decyduje się na wyodrębnienie środków na fundusz sołecki z budżetu samorządu. O rozdysponowaniu pieniędzy decydują natomiast mieszkańcy na corocznych zebraniach z sołtysem i radą sołecką na czele. Sprawdzamy, na co zostaną przeznaczone środki w 2021 roku w poszczególnych sołectwach...