Robert Myśliwy
Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu
Robert Myśliwy urodził się 4 maja 1977 roku. Jest absolwentem Liceum Handlowego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. W 2001 roku obronił pracę magisterską na kierunku Politologia i Nauki Społeczne Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył także podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Zarządzanie w Oświacie w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie oraz Administrację Publiczną w Katedrze Prawa Samorządowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracował w firmie Eko-Okna w Raciborzu. Był współwłaścicielem firmy Artpol - s.c. W 2002 roku prowadził zajęcia z socjologii w Kolegium Nauczycielskim w Raciborzu. Do 2015 roku pracował jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Kasprowicza. Był radnym miejskim V i VI kadencji. Jego polityczne doświadczenia związane były z Platformą Obywatelską (w 2005 roku startował w wyborach do Sejmu RP) oraz Raciborskim Stowarzyszeniem Samorządowym "Nasze Miasto". Robert Myśliwy był współzałożycielem i wieloletnim prezesem NaM oraz kandydatem tego ugrupowania w wyborach na prezydenta Raciborza. W latach 2015 - 2019 był Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Racibórz. W 2018 roku po raz drugi kandydował na prezydenta z KWW TAK. Po odejściu z urzędu związany zawodowo z DHL, a od września 2020 pełni funkcję dyrektora (wcześniej kierownika) Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu. Odznaczony przez Prezydenta RP brązowym Krzyżem Zasługi oraz Ministra Zdrowia: Medalem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
"Nasze miasto" kończy swój projekt finansowany przez Fundację Batorego. W magistracie wynajęci przez NaM architekci przedstawili pomysły na ożywienie centrum.
Pociąg z kasą, relacji Katowice – Racibórz, dojechał właśnie do stolicy subregionu. Dalej na południe POlityczni złomiarze rozebrali tory. O unijnych fruktach na drogę Racibórz – Pszczyna być może przyjdzie nam zapomnieć. Nie chcę uchodzić za czarnowidza, ale doświadczenie podpowiada, że to niestety prawdopodobny scenariusz....
WebKrytyka - zdaniem czytelników
Nikt tak dobrze nie potrafi bawić się na stypie jak Mirosław Sekuła. Po zakończeniu kariery politycznej powinien zostać laudatorem pogrzebowym. Jako finansista – co podkreśla z uporem maniaka – mógłby też zrobić karierę w biznesie. Polecam mydlarnie, bo że oczy biegle mydlić potrafi, udowodnił na dzisiejszym spotkaniu. Tak mało...
WebKrytyka - zdaniem czytelników
- Nabity i obnażony, osiłek nawalony jak bania - tak komendant scharakteryzował dziś jednego z nietrzeźwych, u którego interweniowała straż na ul. Mysłowickiej.
Przez dwa lata Miasto wyda na remont ulicy 1,6 mln zł. Prezydent Lenk posłuchał radnego Roberta Myśliwego.
Sesja miejska. Długie przemówienie na temat budżetu 2013 wygłosił radny niezależny. O drogach, biznesie i zapomnianym parku.
Pomysły radnych na nowe wpływy do budżetu. Robert Myśliwy sięga po zlikwidowany psi podatek, Artur Jarosz rzuca propozycją opodatkowania rowerzystów.
30 tys. zł chce wydać magistrat na nowe śmietniki w mieście. - Lepiej aby było ich mniej ale solidnych - uważa prezydent miasta.
Głosami radnych koalicji rządzącej i Roberta Myśliwego (niezależny) pozytywnie oceniono dziś pracę włodarza i jego urzędników przy wykonaniu budżetu za 2011 rok.
Tylko kilka zgłoszeń drogą elektroniczną w ciągu roku odnotowano w magistracie, w systemie ESIM. - Musimy uświadamiać i promować tę formę kontaktu - apelował dziś na forum komisji gospodarki radny Robert Myśliwy.
Prędzej powstanie plac zabaw na Bulwarach Nadodrzańskich niż samorząd wyremontuje takowy przy placu Bohaterów Westerplatte.
Prezydent Lenk z radą miasta chcą zmienić przeznaczenie terenów przy Zakładzie Karnym, z obecnych handlu i usług na budownictwo wielorodzinne.
Możliwość sprzedaży biletów na imprezy RCK widzi radny Robert Myśliwy w RCI. - Bo bilety na galę boksu tam sprzedają - zauważa.
Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Robert Myśliwy złożył kilka interpelacji. Jedna z nich dotyczy nieograniczonego surfowania w sieci urzędników Urzędu Miasta w czasie godzin pracy.
Wedle radnego służby te tylko wyręczają inne instytucje jak policja czy OPS. Na sesji proponował by strażników zmienić w policjantów.
O konieczności wyremontowania drogi decyduje jej stan techniczny czy to, który radny ma lepsze dojście do prezydenta?
W głosowaniu na sesji było 16:5 na korzyść koalicji rządzącej miastem. - Jeszcze nie jesteśmy rekinem gospodarczym ale na pewno nie jesteśmy grajdołkiem - oznajmił jej radny Franciszek Mandrysz na sesji.