Norbert Mika
Norbert Mika urodził się w 25 maja 1961 roku w Raciborzu. W 1988 roku ukończył Wydział Filozoficzno-Historyczny UJ, a w 2000 roku Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W 2006 roku na UŚ obronił pracę doktorską. Zajmuje się dziejami Raciborza. Pracę zawodową jako nauczyciel historii, rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. W latach 1993 -1999 pełnił funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. W 1999 roku objął stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu. W latach 2006 - 2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego. W przyszłości członek Zarządu Powiatu Raciborskiego. Za sukcesy na polu dydaktycznym i wychowawczym został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasług, a także przez Ministra Edukacji i Sportu Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W uznaniu zasług w pracy z dziećmi i młodzieżą, Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w 2002 roku nadał mu Odznakę Przyjaciel Dziecka.
28 października 2020 r. w wieku 59 lat zmarł w szpitalu w Głubczycach. Pochowany jest na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu.
Na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się promocja drugiego uzupełnionego wydania książki pt. "Dzieje Ziemi Raciborskiej" autorstwa doktora Norberta Miki.
Norbert Mika i Danuta Skóra dyrektorzy G3 i SP 18 podjęli dziś gości uroczystości nadania sztandarów ich szkołom.
Prawie rok pracowali w zarządzie powiatu społecznie nie pobierając diet, bo wojewoda zabronił. Sąd orzekł, że nie miał racji.
Odkąd sprawa członków zarządu powiatu trafiła do sądu w ogóle nie pobierają oni diet. Ale w starostwie znaleźli sposób by im płacić.
21 grudnia nastąpiło oficjalne zakończenie robót remontowych schodów i drzwi wejściowych do budynku Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ulicy Żorskiej w Raciborzu.
Przybywa dokumentów w urzędzie powiatowym i brakuje miejsca by je pomieścić przy placu Okrzei.
- Zżymam się na prawo, które więcej szkodzi niż pomaga - mówił dziś mediom starosta Adam Hajduk tłumacząc powód startu w wyborach.
Rada społeczna raciborskiego szpitala, obradując w okrojonym składzie, zawnioskowała o premię dla dyrektora szpitala. Wniosek akceptowało trzech z pięciu członków zarządu powiatu.
10 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza odbył się wykład pt. "Przezwiska raciborskich książąt z dynastii Piastów i Przemyślidów", który poprowadził raciborski historyk dr Norbert Mika.
Prowadzony w Raciborzu i Wrexham (Walia) projekt "Green Light" podsumowano dziś w starostwie konferencją z udziałem uczestników.
Nieetatowi członkowie zarządu zamiast 2139 zł na miesiąc dostaną 1080 zł. Na więcej nie pozwalają im prawnicy wojewody.
Historycy z Wrocławia, Katowic, Opola i Opawy przyjechali do Muzeum by mówić o jedynym raciborzaninie, który został władcą Polski.
Dziś w Ośrodku Kultury w Godowie po raz pierwszy zaprezentowano publikację „Wspólne ścieżki - Gminy na królewskim szlaku”, która jest efektem projektu o tej samej nazwie, realizowanego w ramach unijnego programu współpracy transgranicznej.