Ludmiła Nowacka
dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.
Ludmiła Nowacka urodziła się 7 lutego 1960 roku w Raciborzu. Jest absolwentką nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 11 (dziś Gimnazjum nr 5), klasy sportowej o profilu pływackim. Ma uprawnienia ratownika WOPR, stawała na podium Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Przed pracą w urzędzie miasta związana była ze szkolnictwem. W 1984 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną w SP 2 w Opolu. Później pracowała jako nauczyciel w raciborskiej SP 1. W latach 1995 -1999 pełniła funkcję dyrektora tej szkoły. Po reformie edukacji, w latach 1999 - 2006 była dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Raciborzu. Od 2003 roku wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, w Zakładzie Kulturowych Podstaw Edukacji. Jest kierownikiem Zakładu. Ma na swoim koncie odznaczenia za pracę pedagogiczną: Srebrny Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP, medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty. Dr Nowacka kieruje raciborskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Jego prezesem jest od 2005 r. Wybrano ją na kadencję do 2017 roku.
Powakacyjne posiedzenie rady miasta posłuży włodarzowi Raciborza do zaprezentowania swego nowego zastępcy. – Aktualnie prowadzę rozmowy w tej sprawie – przyznaje Mirosław Lenk.
Kamienica, w której kiedyś mieszkali bogacze, dziś straszy na zewnątrz i wewnątrz. Choć to budynek tuż przy raciborskim rynku.
W artykule „Dorabiali krocie do sowitych pensji”, który Nowiny Raciborskie opublikowały 14 lipca 2015 roku, m.in. są wymienione osoby, które są pracownikami naukowymi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Czytając artykuł można było odnieść mylne wrażenie, że pracownicy samorządowi wykonują tzw. fuchy na miejscowej...
Już w przeddzień konkursu, który dziś odbywa się w Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się głosy, że była wiceprezydent Raciborza nie weźmie udziału w rywalizacji o fotel szefa szkoły sportowej.
Wśród zarządzających raciborską oświatą i kulturą wypłaty są wysokie, sięgają 7,5 tys. zł na miesiąc, ale nie brak chętnych do napełnienia portfeli kolejnymi złotówkami. Chodzi o kwoty przekraczające dziesiątki tysięcy złotych w ciągu roku. Czy dyrektorzy nie powinni bardziej koncentrować się na swoich podstawowych obowiązkach...
Po trzech dniach od powołania komisji konkursowej, która oceni kandydatury na następcę Arkadiusza Tylki (m.in. E. Lewandowska i L. Nowacka) zarząd województwa zmienił skład tego gremium. Na czele nie stoi już wicemarszałek Aleksandra Skowronek tylko Danuta Rosa dyrektor wydziału oświaty. Poszerzono też reprezentację związków zawodowych...
Trudno wskazać faworyta wśród osób, które zamierzają przekonać marszałka w rywalizacji o fotel szefa placówki, która dała światu Artura Nogę czy Katarzynę Dulian.
Byłą wiceprezydent Raciborza pożegnało z honorami wiele środowisk z którymi współpracowała – dyrektorzy placówek oświatowych, podwładni z urzędu, seniorzy oraz TMZR. Ludmiła Nowacka powiedziała nam jak wyglądało w szczegółach jej rozstanie z magistratem.
Radny Marek Rapnicki nie krył zdziwienia, że prezydent Raciborza pominął w swoim comiesięcznym raporcie na sesji fakt zwolnienia z pracy swojego zastępcy. Prezydent Lenk zabrał głos w tej sprawie.
Pełniąca tę funkcję przez ponad 8 lat dr Nowacka pożegnała się z urzędem miasta. Dla jednych jej odejście jest zaskoczeniem, dla innych spodziewanym ruchem Mirosława Lenka.
- Z dniem 17 kwietnia 2015 roku Mirosław Lenk - prezydent Raciborza zakończył współpracę z Panią dr Ludmiłą Nowacką – zastępcą prezydenta - informuje Urząd Miasta Racibórz.
W samorządzie jak w kinie. Akcja się toczy, politycy grają swoje role. Raz jest sensacja, czasem komedia a zdarza się dramat. Bożydar Nosacz, który co miesiąc w swojej rubryce nie zostawia suchej nitki na raciborskich oficjelach postanowił przyznać – wzorem Oscarów – własne nagrody za dokonania polityków w minionym roku. Zobacz kto...
W magistracie gościł dziś śląski wicekurator oświaty Dariusz Wilczak. Przyjechał wprost z II Śląskiego Kongresu Oświaty, gdzie delegację z Raciborza potraktowano w sposób szczególny.
Tani marketingowy chwyt, czy poważny zarzut? Mirosław Lenk z rozbrajającą szczerością przyznaje, że na uczestnictwo w debacie nie brał urlopu. Jak to tłumaczy? Zachęcamy do lektury.
Kandydatka Mniejszości Niemieckiej mówi, że zatrzymał ją natłok obowiązków i krytykuje RIG za dotychczasową pasywność w dyskusji nad stanem przedsiębiorczości w mieście.
Pod koniec wczorajszej debaty w hotelu Racibor doszło do incydentu między dwiem paniami z przeciwnych obozów politycznych. Zuzanna Ortmans popierająca Annę Ronin wdała się w ostrą dyskusję z wiceprezydent Ludmiłą Nowacką.
Dziś w całym kraju odbywa się publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Do akcji włączyło się także Raciborskie Centrum Kultury zapraszając raciborzan na skwer im. prałata Pieczki. Fragmenty czytały władze miasta, poseł Henryk Siedlaczek, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele mediów i biznesu, a występ pt. "Vivat Kmicic!...