Artur Jarosz
Radny Gminy Racibórz V i VI Kadencji.
48 lat, członek Platformy Obywatelskiej RP, przewodniczący koła „Ziemia Raciborska”. Radny V i VI Kadencji, wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz. Pomysłodawca uchwał Rady Miasta o zwolnieniu z opłat za wpisy w Ewidencji Działalności Gospodarczej i o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. e-mail: arturjarosz.platforma@vp.pl
Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków oraz zarządcy wspólnot mieszkaniowych przez lata porozumiewali się ponad głowami mieszkańców i władz wspólnot mieszkaniowych przy rozliczaniu centralnego ogrzewania. Ignorowali przy tym umowy zawarte przez wspólnoty mieszkaniowe, przedkładając ponad nie ustalenia wypracowane podczas „spotkań”...
Każdego dnia lokalne portale prześcigają się w "produkcji" artykułów i notek prasowych na temat Raciborza. Czasem warto zrobić dwa kroki wstecz i spojrzeć na wydarzenia z nieco większej odległości... Polecamy przegląd samorządowych wydarzeń roku - w telegraficznym skrócie.
Ubiegający się o fotel prezydenta Raciborza Dawid Wacławczyk komentuje szczątkowe wyniki wyborów. Odnosi się również do zwycięstwa Leszka Szczasnego (NaM) nad Arturem Jaroszem (KWW Mirosława Lenka).
Radny Lepczyński chce aktywizować raciborzan do troski o losy miasta. Wiceprzewodniczący Artur Jarosz twierdzi, że ci już dostali swoją szansę. Członkowie koalicji starli się poglądami na posiedzeniu komisji budżetu.
Zjazd PO RP w powiecie raciborskim na początku października wybrał ponownie posła Henryka Siedlaczka na przewodniczącego PO RP w powiecie. 12 listopada na posiedzeniu Rady PO RP w powiecie raciborskim wybrano zarząd tej partii.
Większość członków rady miasta poparła dziś wniosek wiceprzewodniczącego Artura Jarosza by bonifikaty przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność stosować bez ograniczeń. Nie posłuchała prezydenta Lenka podkreślającego, że "zamożni nie potrzebują wsparcia".
Z komisji budżetu. Lenk chciał ograniczyć ulgę w przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego we własność i wykluczyć z niej osoby o dochodach powyżej 1800 zł. Oponował wiceprzewodniczący rady Artur Jarosz twierdząc, że przywilej ulgi powinien być dla wszystkich. Przy poparciu szefa NaM-u Wacławczyka, w głosowaniu Jarosz przeforsował...
Pomysł z przeniesieniem pomnika Arki Bożka do Parku Roth wywołał sprzeciw członków komisji budżetu. Uważają, że decyzję w tej sprawie już podjęli i nie będą jej zmieniać.
Artur Jarosz zaproponował zmianę stawki opłaty śmieciowej na wyższą, ale mieszkaniec nie musiałby martwić się skąd wziąć kubeł na śmieci.
Pomysły radnych na nowe wpływy do budżetu. Robert Myśliwy sięga po zlikwidowany psi podatek, Artur Jarosz rzuca propozycją opodatkowania rowerzystów.
Wiceprzewodniczący Artur Jarosz wcześniej dzielił radę miasta na orły i mrówki. Teraz dojrzał wśród członków rady hienę.
Prezydent miasta zaproponował opłaty adiacenckie na poziomie 30 i 50% przyrostu wartości działek. Radni nie chcą takich stawek.
Obecność dwóch działaczy NaM w szkoleniach dla MRM oraz karaoke w pubie Koniec Świata oburzyły szefa rady miasta. - To przegięcie daleko idące - stwierdził.
Radni znów zajęli się prośbą cukiernika Markiewki. - Obyśmy nie dyskutowali o niej dłużej niż nad budżetem - zauważył Artur Jarosz.
Opłaty adiacenckie mogą jednak pojawić się w mieście. Uchwała w ich sprawie ma pojawić się na sesji rady do końca I kwartału 2012 r.
Właściciel kantoru z ul. Odrzańskiej powinien zdaniem radnych komisji budżetu ponieść karę za zaleganie z opłatami do miejskiej kasy.
Biznes oczekuje od miasta ulg przy wykupie terenów gdzie prowadzi działalność. - Nie możemy tracić dochodów - oponuje prezydent Lenk.