Radosław Kasprzyk
Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej
Od niemal roku przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej kończyło się tylko na ustaleniu daty. Czwarty termin okazał się jednak szczęśliwy i wybory się odbędą.
To temat, który już od dłuższego czasu przewija się w kuźniańskim samorządzie. Jednak jak na razie wszystko kończy się na zapowiedziach. Jak będzie teraz?
O 3,60 zł więcej mieszkańcy Kuźni Raciborskiej zapłacą za odbiór śmieci segregowanych. Jeszcze więcej będą płacili ci, którzy nie wypełnią obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Mieszkańcy mogą ubiegać się o niewielkie zwolnienie z opłat. Prezes GPWiK mówi z kolei o działaniach mających obniżyć stawkę w kolejnych latach.
Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zapowiada uszczelnienie systemu poboru opłat za śmieci. Jaki jest plan samorządu w tym zakresie?
Na 20 grudnia w Kuźni Raciborskiej zarządzono wybory uzupełniające do rady miejskiej. O mandat ubiega się dwóch chętnych.
Mieszkańcy jednego z okręgów Kuźni Raciborskiej będą wybierać radnego. To pokłosie rezygnacji Radosława Kasprzyka z tej funkcji po tym, jak objął rolę prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.
W kuźniańskim urzędzie zorganizowano spotkanie w sprawie ekologicznych źródeł ciepła.
Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.
O rezygnację z piastowanej funkcji zawnioskował Radosław Kasprzyk. Powód? Ma objąć funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.
W środę, 24 czerwca, po wizycie na terenie Zbiornika Racibórz, premier Mateusz Morawiecki przyjechał do sołectwa Turze w gminie Kuźnia Raciborska. Tam pod remizą miejscowej OSP spotkał się z mediami na krótkim briefingu prasowym.
Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, przy poparciu radnych miejskich, zdecydował się na wycofanie z wieloletniej prognozy finansowej budowy chodnika w Rudzie Kozielskiej, przy drodze wojewódzkiej. To, jak się okazuje, jest powiązane z chęcią załapania się samorządu do rządowego programu budowy obwodnic.
Epidemia koronawirusa zamraża prace samorządów. Większość gmin powiatu raciborskiego decyduje się na zawieszenie marcowych obrad. Pojawiają się jednak pomysły, aby kolejne posiedzenia zwoływać online.
Z takim pytaniem zwróciliśmy się do włodarzy poszczególnych gmin powiatu raciborskiego. To pokłosie wsparcia finansowego, jakie planuje przekazać Miasto Wodzisław Śląski na rzecz Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu.
Podczas uchwalania budżetu Kuźni Raciborskiej na 2020 rok, radnego opozycyjnego z Rud Romana Wilka (na zdj.) interesowało co dalej z chodnikiem na Kolonii Renerowskiej. Bo inwestycja ta nie została wpisana do zadań przewidzianych do realizacji w najbliższych dwunastu miesiącach.
Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej cieszy się z nowo wyremontowanych szatni na odzież wierzchnią. Realizacja zadania zlikwidowała w placówce śmierdzący problem.
Mimo że Kuźnia Raciborska, jako jedyna w powiecie raciborskim, sama reguluje gospodarkę odpadami, bez zlecania wywozu prywatnej firmie*, to nie uchroniła się ona przed podwyżką opłat za śmieci.
W Turzu w gminie Kuźnia Raciborska zapanowała radość. We wtorkowe popołudnie 29 października oficjalnie otwarto tam teren rekreacyjny. Ten dzięki zaangażowaniu rady sołeckiej oraz mieszkańców wsi powstał przy ulicy Kościelnej w sąsiedztwie kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.