Gabriel Kuczera
Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie
Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie
Nie we wszystkich gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego udało zebrać się chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Niektóre samorządy nadal prowadzą nabory członków.
Nowo wybudowana tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich zostanie oddana do użytku później, niż planowano. To efekt rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Pietrowiccy radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem albo zarządzającym jest gmina Pietrowice Wielkie. Zapisy w dokumencie budziły jednak wątpliwość jednej z komisji działającej przy radzie.
Koronawirus uderza w kulturę i sport. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wiele organizacji i firm decyduje się na odwołanie imprez masowych. Na zawieszenie wydarzeń decydują się również gminy w naszym regionie.
Pietrowice mogą już pochwalić się dziennym domem seniora. Miejsce zostało oficjalnie otwarte. – To wyjątkowa chwila dla naszej gminy – cieszył się wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek.
Samorząd pietrowicki wyróżnił swoimi statuetkami przedsiębiorców z terenu gminy na dorocznej gali. W Centrum Społeczno - Kulturalnym odbyła się ceremonia wręczenia "oscarów gospodarczych" poprowadzona przez Sylwię Mróz i Piotra Bajaka. Wydarzeniu towarzyszył występ kabaretu "Koń Polski".
Pietrowiccy urzędnicy rozwiewają wątpliwości, jakoby tegoroczna Eko-wystawa miała się nie odbyć. Zapadła już oficjalna decyzja. Wydarzenie zaplanowano na drugi weekend maja.
Pietrowicki urząd gminy prezentuje się zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. A to nie koniec zmian. Modernizacji mają doczekać się także wnętrza.
Na terenie gminy Pietrowice Wielkie pojawiły się kolejne tablice monitorujące prędkość. W tym przypadku mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości nie ma, za to komunikat wyświetlający się na tablicy „chwali”, albo „gani” daną jazdę.
Tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich jest już gotowa. Powstała w sąsiedztwie wieży widokowej przy ul. Bończyka. Zmienił się również teren wokół.
Gmina przygotowuje się do przebudowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Powód? – Budowa ma na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów prawnych – wyjaśnia nam sekretarz gminy Gabriel Kuczera. Urzędnicy pozyskali już stosowne pozwolenia na budowę.
Najpierw zabrzmiał marsz weselny Mendelssohna, później wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek składał jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Kolejno wspólnie z zastępcą kierownika Dorotą Jarosz oraz sekretarzem Gabrielem Kuczerą wręczał małżeństwom medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP Andrzeja...
Przykład Polskiej Komunikacji Wiejskiej, strażacy miejscowej OSP lejący wodą oraz sanatorium miłości – to tylko niektóre z pojazdów, które przejechały przez wieś.
Jeszcze 13 lat pozostało na usunięcie z naszego kraju wyrobów azbestowych. Sprawdziliśmy, jak proces ten przebiega w powiecie raciborskim.
Kiedy inne miejscowości z okazji majówki stawiają na wielkie festyny, Cyprzanów organizuje mniejszą uroczystość, ale za to integrującą całą wioskę.
Obiekt ma zostać wybudowany przy wieży widokowej, czyli niedaleko wjazdu na parking przy drewnianym kościółku św. Krzyża.
Zabytkowa ruina w ścisłym centrum sypie się na oczach raciborzan. Od ulicy Zborowej, za pieniądze podatników – choć to prywatna własność – wykonano kilka zabezpieczeń, by ograniczyć zniszczenia wokół budynku po winiarni. Na jej zapleczu, mieszkańcy sąsiadujących kamienic boją się przejść przez podwórko w obawie przed spadającym gruzem.